Мило з відвару трав та олії чайного дерева своїми руками
Мило зроблене своїми руками, відрізняється від того, що ми купуємо в магазині своїми корисними властивостями. Причому від вас залежить, які корисні властивості матиме таке мило. У мене після вмивання було відчуття, неначе шкіра – це маска, і рідке мило не допомагало. Тоді я вирішила зробити мило з відвару трав, і, з такою дієвою олією чайного дерева.
Для мила мені знадобилося: посуд для парової бані, при бажанні можна використати формочки для мила (дитячі «пасочки», кришки від будівельної піни), дитяче мило, трава череди, ромашки, олійка з бергамота, олійка з чайного дерева, обліпихова олія, базова олія (може бути використано олію з пшениці, виноградних кісточок або абрикосових кісточок).
На паровій бані, 15 хвилин, готуємо відвар з череди і ромашки. На один стакан води додаємо 3-4 ст. ложки трави череди і ромашки (в будь-яких пропорціях). Даємо настоятися 1-2 години.
Беремо мило, натираємо його на дрібній тертці. Заливаємо стружку процідженим відваром, з розрахунку 100 гр. мила – 75-100 гр. відвару. Накриваємо кришкою, ставимо на водяну баню.
Через 20 хвилин мило почне потроху плавитися.
У цей момент настав час готувати суміш масел. Для цього в ємність, яку можна поставити на вогонь, наливаємо базову та інші олії. Розрахунок такий: на кожні 100 гр. мила не більше 3-4 ч. ложок олії. Я наливала в ополоник.
Ще треба змастити формочки базовою олією.
Коли мило буде нагадувати крем, прийшов час швидко нагріти олії (до кипіння не доводити), і змішати їх з кремоподібною масою. Швидко викласти в формочки, акуратно викладаючи, щоб на самий низ формочок не потрапило повітря.
Через 2-4 години можна виймати мило. Тепер треба дати милу настоятися 1-2 доби. Після цього можна користуватися. Врахуйте, через тиждень мило почне трохи висихати, виглядати воно буде не так привабливо, але своїх чудових властивостей не втратить!