Готуємося до школи
Серпень – це по-справжньому гаряча пора і не тільки за температурою повітря. Це час, коли кожна сім’я майбутнього школяра починає активні приготування до школи. Що купити? Скільки купити? А якого кольору? Питань безліч…Так що без чіткого планування не обійтися.
Основне правило – робити все разом з дитиною. По-перше, це цікаво, по-друге, допоможе психологічно налаштувати дитину на те, що відпочинок закінчується і скоро потрібно йти в школу. Крім того, користуватися всіма покупками доведеться саме дитині, так що останнє слово має бути за нею – чи зручно, чи подобається, чи не буде соромно перед друзями.
Купуємо портфель
Одна з перших і найважливіших покупок – портфель або ранець. Важливо не помилитися, вибираючи серед безлічі варіантів, адже дитина буде носити його кожен день протягом декількох років.
Отже, зверни увагу на наступне:
- – Вага портфеля повинна бути вказана на етикетці. Розраховуй так, щоб вона становила близько 10% ваги дитини – це найбільш оптимальний варіант, інакше маля страждатиме від болю в спині, зіпсує собі поставу і ходу.
- – Для здорової постави потрібно, щоб дитина носила портфель або рюкзак не в руках, не на одному плечі. а безпосередньо – на спині. Тому зверни увагу на лямки – вони повинні регулюватися, бути широкими (не менше 4 см) і зручними. Ідеальний варіант, якщо вони прошиті м’якою тканиною.
- – Матеріал, з якого зроблений ранець, має бути екологічно чистим і водовідштовхуючим. Ні в якому випадку він не повинен містити токсичних речовин і запахів, адже калюжі, розлитий сік, розмазане кремове тістечко – все це чекає новенький портфель в майбутньому.
- – «Спинка» ранця має бути ортопедичною (це також вказано на етикетці). Коли будете приміряти, перевірте, щоб вона розташовувалася саме на спині малюка.
- – На «спинці» повинна бути м’яка тканина або сітка для того, щоб дитина не пітніла під час носіння портфеля.
- – Не забудьте і про зручність: ранець обов’язково повинен мати зовнішні кишеньки для дрібних предметів і пляшечки з водою, всередині має бути кілька відділень для книжок, зошитів, пеналу.
- – Перевірте ручку портфеля – вона повинна бути гладенькою, без рельєфів, щоб дитячій долоньці було зручно.
- – Заради безпеки перевір, чи є світловідбиваючі елементи. Увечері на вулиці це захистить малюка від неприємних несподіванок і додасть тобі впевненості в тому, що його повернення додому пройде без пригод.
Вибираємо шкільний одяг
Наступний, не менш важливий крок – вибір шкільного одягу. До цього питання також слід поставитися серйозно, адже дитині доведеться носити шкільний одяг частіше за інший. Якою має бути шкільна форма, де її можна придбати чи пошити, як правило, говорять на батьківських зборах.
Перш ніж зробити вибір, зверни увагу на такі моменти:
- – Обирай натуральні тканини, як би добре не виглядала синтетика. Це стосується як шкільної форми, так і іншого одягу.
- – Якщо в навчальному закладі не встановлено обов’язковий колір форми, вибирай його самостійно. Найкраще зупинити вибір на темній тканині, адже навіть подумати страшно, які випробування чекають одяг школяра.
- – Не слід забувати про змінне взуття, яке має бути ортопедичне та шкіряне. А застібки, для зручності, – на липучках.
- – Дитина обов’язково повинна мати два спортивних костюми: теплий – на зиму і простий – на літо.
Канцелярське приладдя для школи
Майбутньому школяреві обов’язково знадобляться:
- – Зошити в клітинку та косу лінійку – по 20 штук.
- – Обкладинки для зошитів – 20 штук.
- – Обкладинки для підручників 1-го класу – 1 набір.
- – Кулькові, чи гелеві ручки – 2-3 синього кольору, зелена і червона – по 1.
- – 2-3 простих олівця.
- – Гумка і точило.
- – Лінійка (20 см) і ножиці.
- – Пенал.
- – Альбом для малювання.
- – Папка для зошитів.
- – Кольорові олівці.
- – Підставка для книг.
- – Набір кольорового паперу.
- – Акварельні фарби і гуаш.
- – Набір пензликів № 4-6 (1 шт.), № 11-14 (1 шт.).
- – Пластилін.