Як зберегти букет свіжим на тривалий термін?

Коли отримуєш в подарунок букет, хочеться зберегти свіжість квітів надовго, а не спостерігати, як вони в’януть через один-два дні. Є кілька простих, але дієвих способів, як надовго зберегти свіжість букета, якими поділилися з нами в магазині Rosalie Flowers, і зараз ми Вам про них розповімо.

1. У холодну пору року ніколи не заносьте зрізані квіти з вулиці прямо в тепле приміщення і не починайте з ними маніпуляцій (підрізати стебла, ставити в воду) – для них це буде температурний шок. Потрібно витримати їх близько 10-15 хвилин в прохолодному приміщенні – під’їзді, на закритому балконі або хоча б в передпокої. Тоді квіти адаптуються до зміни температурного режиму і з ними можна буде працювати. Це те ж правило, що і для наших рук – зайшовши з холоду в будинок, ніколи не можна гріти руки в гарячій воді – полопають судини і шкіра стане зморшкуватою і червоною.

2. Вода – основне джерело харчування для зрізаних квітів. Букет найкраще поміщати в прохолодну відстояну водопровідну воду. Якщо у Вас вдома є акваріум, то проблем з наявністю такої води немає, а якщо рибок немає, то я раджу витримати вазу з водою хоча б годину на повітрі, періодично помішуючи воду, щоб встигла вийти хлорка. Дощова або тала вода будуть ідеальні для букета тільки в тому випадку, якщо Ви не живете в мегаполісі. Поки відстоюється вода, низ і ніжки квітів букета можна прикрити вологим рушником.

Як зберегти букет свіжим?

3. Для кращого збереження букету троянд є маленькі хитрощі, які можна і потрібно застосовувати: можна розтовкти таблетки звичайного аспірину і додати їх у воду (1 таблетка на 1 літр води) або розчинити у воді цукор (1 ст.л. на 1 літр води). Також зараз в квіткових магазинах продаються спеціальні добрива для зрізаних квітів, вони здатні творити чудеса.

4. Всім зрізаним квітам необхідно по можливості підрізати стебло. Робити це потрібно під струменем холодної води, гострим ножем. Кут зрізу – 45 градусів. Чим довше букет був на повітрі без води – тим вище повинен бути зріз. Довгі квіти можна підрізати до 10 см. Щоб видалити повітряну пробку, яка буде заважати квітам поглинати воду і поживні елементи. Досить спокійно переносять тривалу відсутність води кали і тюльпани за рахунок того, що вони самі досить водянисті, а також гвоздики і лілії, вони здатні відновлювати запас вологи без великого підрізання стебла.

 Як зберегти букет свіжим?

5. Різні квіти вимагають різного догляду, щоб зберегти надовго свіжість:

– троянди, бузок і хризантеми потребують розщеплення стебла – це можна зробити ножем або постукати молотком – тоді збільшиться площа поверхні, яка споживає воду;
– квіти, що виділяють молочний сік: півонії, жоржини – потрібно опустити кінчиками в окріп, а потім відразу поставити в холодну воду;
– фрезії ріжуть гострим ножем по висоті уздовж стебла на 2-3 см.

Обприскувати можна лілії і нарциси – вони чорніють і на квітах з’являються брудні плями. Троянди, тюльпани, хризантеми і мімозу слід обприскувати тільки холодною водою.

buket_3

6. З тієї частини стебла, яка знаходиться під водою, слід видалити всі листи і шипи (у роз), щоб уникнути процесів гниття.

7. Воду міняти потрібно щодня, а на ніч переносити букет в прохолодне місце. Досвідченим шляхом я з’ясувала, що трояндам непогано навіть на холодному балконі, де у мене вночі всього + 8-10 градусів тепла. Якщо у троянд почали никнути голови, їх можна тимчасово реанімувати в ванні з прохолодною водою. Для цього потрібно занурити троянди на 3/4 частини в воду, можна чимось злегка придавити, щоб вони не спливали, а верх і плечики залишити над водою, їх можна обприскати з пульверизатора.

8. Ніколи не тримайте букет квітів поруч з фруктами і батареями опалення взимку, квітам потрібен якомога більш прохолодне повітря і його вільна циркуляція.

Сподіваюся, наші поради дозволять надовго зберегти Ваш букет і гарний настрій.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *