Вибір кольору для дитячої кімнати

Вибір колірної гами для оформлення дитячої кімнати – це не тільки смакові уподобання дітей та батьків, хоча саме вони враховуються при підборі шпалер, текстилю, меблів та аксесуарів. Психологи запевняють, що будь-який колір і його відтінки по-різному впливають на розумовий і емоційний стан, а отже і на розвиток дитини. Які кольори вважаються позитивними, які негативними і на чому зупинитися?

Палітра для дітей до 2 років

Дитяча психологія сильно відрізняється від підліткової. З ростом і розвитком у дитини змінюються смакові переваги, оцінка навколишніх об’єктів, сприйняття кольорів, декор кімнати. У неї формується власна думка, неприйняття або уподобання певних занять, обстановки. Щоб малюк з перших днів життя відчував комфорт, добре розвивався, був веселий і відчував захищеність і спокій, необхідно враховувати наступні моменти:

  • оточувати дитину спокійними пастельними кольорами;
  • виключити великі яскраві плями кольорів в обстановці, аксесуарах та одязі;
  • надавати перевагу іграшкам з приємною фактурою, формою і звуком.

Слонова кістка, білий, бежевий, блакитний і світло-синій – це оптимальна колірна гамма для кімнати дитини до 2-х років. Білий і бежевий уособлюють чистоту, свіжість, молодість і позитивну енергію. Синій і блакитний дарують відчуття спокою і захищеності, допомагають заснути і зміцнюють імунітет. Якщо стіни і меблі виконані в світлій колірній гамі, то дитячі килими можуть бути ніжно-блакитного або синього кольору. Це найбільші предмети декору, які не можна залишати без уваги.

Кольори для дитячої кімнати

Веселка фарб для дітей від 3 до 7

У дітей від 3 років вже сформувалися звички, проявляються яскраві риси характеру. Вони активно розвиваються, стають допитливими. В якості основи для оформлення кімнати дитини у віці від 3 до 7 років виступає тип темпераменту.

1. Спокійні і врівноважені меланхоліки і флегматики потребують яскравих фарб, що стимулюють їх активність. У кімнаті на тлі базових бежевих, рожевих і лимонних кольорів необхідні соковиті контрастні деталі. Червоний підходить найкраще, так як помірно стимулює рухову і розумову активність, зігріває і зміцнює здоров’я.

2. Для активного холерика і сангвініка підходять синій і світло-фіолетові кольори. Вони знижують підвищену збудливість і активність дитини, допомагають заснути і стимулюють посидючість.

З огляду на ці рекомендації і переваги дитини можна створити затишну і сприятливу атмосферу для росту і розвитку дитини.

One comment

  1. Ми зробили дитячу в бежевих кольорах. Вийшло мило і дуже затишно)) На стіни кинули вінілові наклейки – одну із совою, іншу – з котиками.Дуже довольні)))

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *