Особливості догляду за квітами в кашпо

Неодноразово я пробувала розводити квіти в підвісних кашпо, але вони у мене досить швидко в’янули, або зовсім пропадали. Ні як не могла зрозуміти, що я роблю не так. Потім почитала літературу і зрозуміла: “підвісні сади” потребують зовсім іншого догляду, а ніж квіти на підвіконниках.

Квіти в кашпо потрібно частіше поливати, так як тепле повітря піднімається до гори і висушує землю в підвісних конструкціях. Якщо в кашпо не передбачено зливного піддону, то при посадці рослин в нього, шар дренажу слід збільшувати до 1/3 від ємності горщика.

Дренаж для підвісних кашпо я роблю з пінопласту, а не з битої цегли, як раніше, -не хочу обтяжувати конструкцію. Грунтові суміші, зазвичай, обираю легкі, з додаванням торфу, моху, кокосового волокна.

Часто в кашпо саджають декілька різних видів квітів, щоб одні з них росли вверх, інші в сторони, а треті утворювали висячі пагони. Тут важливо підбирати культури так, щоб вони потребували схожий склад грунту, підкормку і режим поливу.

Потрібно також передбачити, щоб квітам вистачало світла на висоті і щоб їх звідти можна було періодично знімати (наприклад з допомогою крюка) для огляду.

При складанні квіткових композицій використовують рослини, різні за забарвленням бутонів, висоті, пишності і типу стебла. У великі вазони висаджують два-три види, при цьому в центр – більш високі квіти (фокусні), по краях – в два рази нижче (оздоблючі або фонові), по колу або периметру – кучеряві, спадаючі. Якщо контейнер стоїть біля стіни, то більш високі рослини садять уздовж задньої стінки, низькі або звисаючі – ближче до переднього краю.

Зрідка деякі сорти підгодовують мінеральними добривами, які продаються у вигляді розчинів або гранул.

Павутинний кліщ і білокрилка здатні завдати шкоди вазони рослинам. Для захисту від них використовують Гаупсин, Лепідоцид, Бітоксибацилін, а також розчини часнику і кропиви.

Любов до прекрасного, фантазія і працьовитість здатні створити дивовижні композиції з вазонних квітів, які прикрасять дачну ділянку, ганок або балкон.

Якщо ж у Вас не має часу чи натхнення доглядати за живими квітами, зверніть увагу на искусственные цветы Украина. Вони також прекрасні, чудово піднімають настрій та прикрашають інтер’єр, і догляду за ними зовсім не багато…

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *