Новосілля в новобудові: 10 корисних порад

Новенькі висотки, що чекають на своїх власників, наповнюються мешканцями досить довго і можуть стояти напівпорожніми кілька років. Жителі, що заселяються, стурбовані ремонтом, перевезенням меблів і речей, а ті, що вже живуть в будинку, звикли до такого постійного “колообігу”. Квартири в подібних багатоповерхівках є легкою здобиччю для квартирних злодіїв, тому фахівці рекомендують покупцям новобудов не нехтувати наступними порадами.

1. В’їхавши в квартиру, необхідно якомога швидше змінити замок. Зазвичай забудовники встановлюють у всьому будинку найпростіші і найдешевші види замків, зламати які досвідченому злодієві не складе жодних зусиль. Але факт виносу меблів або великогабаритної техніки абсолютно не насторожує сусідів, які звикли до “прибуття” нових мешканців.

Найкращий варіант – поставити на вхідні двері два різних замки на значній відстані один від одного. Для більшої безпеки міняти замки рекомендується раз в 5-7 років.

2. Ще одне питання першорядної важливості – заміна або укріплення вхідних дверей. Як і замки, двері, встановлені забудовником у квартирах, зазвичай бувають низької якості і підходять тільки як тимчасовий варіант. Краще встановити нові двері ще під час проведення ремонтних робіт у квартирі. Перевагу варто віддати металевим моделям, що відкриваються не всередину, а назовні.

3. Дуже бажано встановити на сходовій клітці загальні двері або металеву решітку з дверним прорізом. Той факт, що сусідів по поверху ще немає, зовсім не знижує ризик пограбування вашого житла. Злодії можуть пробратися через балкон порожньої квартири. Тому краще взяти на себе фінансові витрати по установці дверей на всю секцію, а потім поставити перед новими мешканцями питання про відшкодування частини даних витрат.

4. Вікна, а також балконні двері краще оснастити надійною фурнітурою. Оскільки зазвичай новобудови здаються з найпростішими склопакетами, зламати які можна за 10 секунд, краще самостійно “встановити” зламостійкі елементи: віконні ручки з блокуванням повороту, ручки з ключем або із кнопкою та іншу спеціальну фурнітуру.

5. Пильність і ще раз пильність. Слідкуйте за тим, щоб на вашому сходовому майданчику завжди горіло світло, а дверне вічко було у робочому стані. Так ви ускладните завдання злочинцям і зможете допомогти сусідам, якщо злодії проникнуть в їх квартиру. Дуже часто перед тим, як почати, шахраї заліплюють «очі» в інших квартирах на поверсі, щоб сусіди не могли нічого побачити.

Пильність треба і при продажі своєї старої квартири, тож, щоб виставити своєму майну об’єктивну ціну, зверніться в бюро UAPP, там вам допоможуть профі.

6. Звертайте увагу на стан вхідних дверей і замків у порожніх квартирах на вашому поверсі. При виявленні сторонніх предметів в дверному замку сусідньої або власної квартири обов’язково звертайтеся в поліцію і приймайте заходи по зміцненню вхідних дверей і зміні замка. Цілком ймовірно, що грабіжники вже “поклали око” на вашу квартиру, тобто, можуть повторити спробу злому.

7. Частіші ніж зазвичай дзвінки по домофону від усіляких “рекламних агентів”, “дистриб’юторів косметики” або просто “помилкові” повинні стати приводом для посилення заходів безпеки у власному помешканні. Саме таким чином грабіжники можуть відслідковувати, в який час господарі квартири знаходяться в дома. І звичайно, не варто відкривати двері всяким сумнівним особам.

8. Якщо ви живете на останньому поверсі, не полінуйтеся регулярно перевіряти замки на горище. Дуже часто злодії розкривають замок і пробираються на горище, через яке проникають у вентиляційну шахту. А вже залізти в квартиру через вентиляційний люк для грабіжника справа кількох хвилин.

9. Мешканцям нижніх поверхів варто подбати про те, щоб деталі їх інтер’єру, особливо цінні речі і предмети мистецтва не було видно перехожим. У темний час доби слід включати світло лише при закритих вікнах.

10. Невелика фірмова наклейка “Об’єкт охороняється…” досить дієва. Її можна попросити у знайомих, які поставили охоронну сигналізацію. Однак навіть простий стікер з написом “Об’єкт під охороною” без назви фірми діє на грабіжників вкрай негативно. Він може відлякати не тільки небажаних візитерів, але і їх навідників.

Ну і останнє. Не варто бути занадто відвертими з сусідами або консьєржкою про ваш сімейний бюджет або про плани на вихідні. Пам’ятайте, що ця інформація може бути використана проти вас. Це ж стосується і соціальних мереж. Якщо вам є, що втрачати, не будьте занадто довірливі. Присвячуйте в свої справи тільки рідних і близьких вам людей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *