Як захистити дитину від сонця?

Літо в самому розпалі, і батьки насолоджуються сонячною погодою. Однак для малюків довге перебування на пляжі небезпечне! Ми підібрали кілька порад, як правильно “дозувати” сонячні промені і захищати дітей від ультрафіолету. Більшість батьків, які опинилися на морському курорті, забувають про все на світі, і вже в перші дні проводять на пляжі по кілька годин. Можливо, вони і не отримають сильних опіків, а ось їхні малюки можуть серйозно постраждати. Шкіра маленьких дітей більш сприйнятлива, тонка і чутлива, тому її необхідно особливо ретельно оберігати від шкідливих сонячних променів.

summer memories

summer memories

Перші два-три дні на морському курорті потрібно ховати дітей в тінь.  Особливо це стосується часу з 11 до 15 годин, коли сонце особливо інтенсивне. До речі, на відпочинку, дуже корисно мати годинник який би не боявся вологи, обрати такий можна в магазині timebar.ua. Що стосується дітей до двох років, то їм взагалі протипоказане перебування на вулиці в ці години, а відпочинок на морському березі – тим більше. Постарайтеся перші дні не нехтувати цими порадами, оскільки малята дуже легко отримують тепловий удар. Якщо ви опинилися на вулиці в найспекотніші години, поставте коляску з дитиною в тіні, створіть додатковий захист: накрийте її білою легкою тканиною або великою парасолькою. На пляж з маленькими дітьми ходіть рано вранці або ближче до вечора. Завжди беріть з собою велику парасольку, особливо якщо пляж повністю піщаний і на ньому немає рослинності.

Діти на сонці

Захищайте голову і очі дитини. Щоб перебування малюка на сонці стало максимально безпечним, захищайте від прямих променів голову. Для цього прекрасно підійде світла панамка або кепка з козирьком, виготовлені тільки з натуральних матеріалів. Дівчаткам можна пов’язати білу хустинку з бавовни. Буде ідеально, якщо на головному уборі для дитини ззаду буде нашита смужка тканини, яка захистить задню частину шиї. Ця область тіла загоряє швидше за все, і, як наслідок, на ній з’являються опіки.

Старші діти замість головних уборів можуть носити сонцезахисні окуляри і періодично мочити волосся, щоб не допустити теплового удару.

Як правильно тамувати спрагу. Багато дітей дуже рідко просять пити навіть в саму спекотну погоду. На жаль, діти не до кінця розуміють, що таке спрага і часто страждають від зневоднення. А це неприпустимо на відкритому сонці! Під час спеки діти найбільше піддаються швидкому зневодненню, що може спричинити за собою небезпечні наслідки для здоров’я. Навіть якщо малюк не просить пити, давайте йому регулярно питво! Обсяг рідини повинен бути на 50 відсотків більше, ніж зазвичай. Ні в якому разі не купуйте в спеку солодкі шипучки, які тільки підсилюють спрагу і містять штучні компоненти, шкідливі для здоров’я. Кращий варіант – це чиста і прохолодна вода. Вона повинна містити невелику кількість мінеральних речовин і натрію. Крім того, можна давати малюкові компоти з невеликою кількістю цукру, легкі і натуральні нектари.

Не забувайте піклуватися про ніжну шкіру. Для самих маленьких дітей багато косметичних брендів випускають окремі лінії спеціальних засобів для догляду за дуже ніжною і тонкою шкірою. Найбільш надійними захисниками для ніжної дитячої шкіри вважаються лосьйони і креми з сонцезахисними фільтрами 50+. Краще зупинити вибір на сверхводостійких лосьйонах і молочку, завдяки яким малюк зможе бути в воді кілька разів, але при цьому перебувати під захистом довгий час. Крем або лосьйон навіть з позначкою «водостійкий» слід наносити не рідше, ніж через три купання. Діє сонцезахисна косметика приблизно дві-три години.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *