Як побороти лінь у дитини і привчити її до роботи

Про методи боротьби з дитячою лінню знають не всі батьки. З появою в сім’ї малюка всі клопоти присвячуються лише йому. Мама і тато починають метушитися, займатися вирішенням проблем, що виникають у дітей, не помічаючи того, як немовля стає тим, кому вже не потрібно багато турботи і батьківської уваги. Дитина прагне не тільки сімейного спілкування, а й проведення дозвілля з друзями. А саме надмірна батьківська турбота може стати причиною виникнення ліні у дитини.

За проявом дитячої ліні іноді ховається і те, що у малюка є бажання уникнення невдач. Буває таке, що у батьків немає бажання для виконання певних справ, де вони відчують свою слабкість. Що ж тоді говорити про дітей. Трапляється і таке, коли лінь виконує захисну функцію, яка необхідна організму. За рахунок цього лінь, в деякій мірі проявляється як спосіб захисту від поганого настрою, втоми і фізичного перевантаження. Ледачі дітлахи будуть постійно млявими, і їх самопочуття буде поганим.

Головне, що не рекомендується робити батькам у боротьбі з дитячою лінню, це намагатися виконувати всі завдання за дитину. Важливо дозволяти дитині робити хоч якісь справи. Малюки отримують велике задоволення, коли у них все виходить зробити самостійно. Саме це найбільше і мотивує на виконання справ в майбутньому.

Щоб привчити своє чадо виконувати завдання безкорисливо і з особливим бажанням, важливо мотивувати його на це. Робиться це ненав’язливим чином і без нездійсненних обіцянок. Діти повинні з раннього віку розуміти, яке значення відповідальності для життя і до чого може привести невиконання тих чи інших завдань. Якщо тато і мама зможуть правильно налаштувати дитину на це, то в результаті з дитини виросте гармонійна особистість здатна до розвитку, на яку в майбутньому батьки зможуть спертися. Коли ж родичі починають переоцінювати або недооцінювати можливості власного малюка, то він не може правильно зрозуміти власні завдання і шляхи їх вирішення.

Батьки, які хочуть побороти лінь дитини, повинні хоч іноді ставити себе на її місце. Саме тоді їх критика стане більш делікатною і тактовною. Коли мама і тато постійно критикує свою дитину, а також твердить про те, що він ні на що не здатний, складно буде долучити малюка до праці. Якщо бути точним, то така поведінка може просто відбити у дитини тягу до роботи взагалі. Розмова з діточками про працю важлива, але критика теж повинна бути розумною.

Також для батьків, що залучають дітей до праці, гранично важливо підходити творчо до організації дозвілля власної сім’ї. Це пов’язано з тим, що «ліниве» проведення часу сім’ї, наприклад, просиджування перед телевізором або комп’ютером, може засвоїтися і запам’ятатися дитині, як правильний спосіб життя. І тоді малюк в майбутньому може стати ледачим дорослим.

Дуже важливим для розвитку дитини є її залучення до якогось хоббі, особливо ефективне це, якщо ця діяльність пов’язана з фізичною активністю. Зверніть увагу на скелелазіння, детальніше про це можна взнати тут – jiwa.com.ua. А від себе скажу що це дуже цікаво і корисно…

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *