Як позбутися інтернет-залежності у дитини

Інтернет-залежність у дітей, як розпізнати

У сучасного покоління тінейджерів багато причин для страждань: підліткові проблеми, нещасна перша любов, усвідомлення власної недосконалості, почуття самотності і нерозуміння з боку однолітків. Останнє може загнати підлітка в ще більш глибокий вир – Інтернет. В даний час батьки часто скаржаться фахівцям на інтернет-залежність у їхніх дітей.

Розвивається подібна проблема у підлітків досить швидко. Передумовою цієї проблеми може послужити замкнутість і скромність вашого чада, які можуть перешкодити йому вибудувати здорові соціальні відносини з оточуючими людьми. Комп’ютер для таких підлітків може стати єдиною розрадою. Туди вони звернуться не тільки для того, щоб знайти «онлайн-друзів», а й для того, щоб відвернути себе від сумних думок. Подібна інтернет-залежність у дітей може мати жахливі наслідки: абстрактність, постійне «літання» десь у власній реальності, неспроможність в умінні обзаводитися соціальними зв’язками, повна відсутність здатності адаптуватися в нових умовах.

Проблема нерозуміння з боку дорослих може привести підлітка до відео-ігор, в яких він буде намагатися «сховатися» від «жорстокої» реальності. Ті, хто хоча б раз пробував грати в відеоігри, напевно знає, як це захоплює! Але ж і, правда, небагато дорослих в силах утриматися від різного роду ігор в мережі, то, як же тоді тінейджери самостійно зможуть зупинитися?

Інтернет-залежність

Найпоширеніший «наркотик» інтернет-залежності у дітей називається «веб-серфінг». Молода людина не тільки постійно тягнеться до смартфону або ноутбука в будь-яку вільну хвилину, але і навмисно «вбиває» час за переглядом всякого роду новинних стрічок, які зазвичай не рясніють наявністю дійсно корисної або наукової інформації. Найчастіше це просто картинки з підбіркою музики, або нудні підліткові пости, наповнені горем «підліткової несправедливості».

internet_addiction_3

Це чисто психологічна залежність, яка «краде» у вас дитину, заманюючи в болото онлайн-спілкування, ігор, однотипних стрічок і груп, чий зміст рідко можна назвати виключно цікавим. У той же час тінейджери навіть не замислюються про те, скільки часу і сил втрачають за комп’ютером. Монітор стає для них новою іконою, на яку вони «моляться» кожен день і кожну ніч.

Як відучити дитину від Інтернету, поради

Перш ніж думати, як відучити дитину від Інтернету, потрібно зрозуміти, що саме молоду людину туди «затягнуло». Можливо вам потрібно переглянути методи виховання. Не варто діяти рішуче і занадто різко, позбавляючи чада повного доступу до мережі. Просто задумайтеся, чому він там, а не тут? Від чого він ховається? Чому йому там цікаво?

Найпоширеніша відповідь на ці питання – самотність. Дивно, але сучасні підлітки більш замкнуті, ніж їх минуле покоління. І не тому, що вони знайшли дружбу в онлайні, де можуть відчути себе вільними від стереотипів і зайвих хвилювань: не те сказав, не те зробив … Можливо, що ваше чадо просто не знає, як підступитися до своїх однолітків, або вони його зовсім не приймають. Тоді, щоб відлучити дитину від Інтернету, спробуйте поговорити з ним про шкільне життя, а якщо не виходить, то спробуйте хоча б поспостерігати, а потім якось допомогти. Купіть йому нові речі, змініть зачіску, якщо він цього хоче. Це допоможе тінейджерові набратися впевненості і підвищити самооцінку. Зрештою, запропонуйте йому змінити школу. Адже справа може бути в оточенні.

Щаслива сім'я на прогулянці

Запам’ятайте: намагайтеся допомогти чаду, а не нашкодити. Не варто влаштовувати скандали через тяги молодої людини до комп’ютера або нездатності прожити і хвилини без смартфона. Спробуйте перенаправити енергію молодої людини в інше русло.

У таких випадках можете спробувати відлучити дитину від Інтернету за допомогою хобі. Якщо ваше чадо любить співати чи танцювати, то запишіть дочку або сина на різні гуртки, де вони зможуть займатися творчістю і витрачати свою енергію на корисну справу. Побачили на стіні тінейджера безліч музичних груп? Запропонуйте купити йому музичний інструмент. Випадково помітили в зошиті замальовку? Подаруйте професійний набір інструментів для художника.

Не забувайте звертати уваги на потреби сина або дочки. Намагайтеся, щоб підліток частіше виходив на вулицю. Для цього зовсім не обов’язково підвищувати на нього голос, досить просто дати трохи грошей на «смачненьке» або на кіно з приятелями.

Повірте, найчастіше підліток сидить в мережі не через те, що там весело, а через те, що там є доступ до інформації про людей, які живуть весело. У всіх тінейджерів є кумири, за чиїм життям вони стежать за допомогою Wi-Fi. Дайте їм можливість робити в реальному житті хоч щось, що роблять їх «авторитетні зірки», і біля комп’ютера їх місце прохолоне.

Звертайте увагу на потреби та хобі своїх дочок і синів, вчасно заохочуйте і допомагайте. Тоді ваш найдорожчий скарб буде щасливим і без всякого Інтернету.

Хорошим способом заинтересовать ребенка чем-то другим, развлечь его, или отвлечь от каждодневных заданий  – организовать ему квест. Здесь подробнее.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *