Здоров’я серця: найчастіші запитання

Іноді моє серце як би тремтить протягом декількох секунд. Це нормально?

Все залежить від віку, статі і конкретної ситуації. Якщо подібне відчуття триває всього кілька секунд, то може бути і нормою. Таке трапляється при підвищенні артеріального тиску, під впливом стресу, алкоголю і при фізичному навантаженні. Однак серцевий трепіт може свідчити і про патологію. Такі питання краще вирішувати на особистому прийомі у лікаря.

Я чула, що ризик інфаркту зростає взимку. Як я можу себе захистити?

Нещодавно проведене інтернаціональне дослідження встановило, що фактори ризику, такі як високий тиск і рівень поганого холестерину (LDL) можуть підскочити в холодні місяці. Зменшити ризик можна, правильно харчуючись і отримуючи достатні фізичні навантаження. Але будьте обережні. Надмірне напруження на холоді здатне завдати серцю додаткового стресу, так само як і гіпотермія (коли температура тіла падає нижче 35° С. Одягайтеся шарами, тоді одяг буде зберігати тепло і залишатися сухим. Робіть часті перерви, коли працюєте або вправляєтеся на вулиці. Розчищаючи сніг, користуйтеся невеликою лопатою (перекидання важкого снігу може викликати стрибок в тиску) або купіть снігоочисник.

Справжні помічники для здоров’я Вашого організму – апарати для магнітотерапії в домашніх умовах.

У мене скаче тиск, від 180/98 до 107/61. Я вже давно приймаю препарат проти тиску, але це коливання з’явилося зовсім недавно, і нічого не допомагає. Що можна зробити?

Попросіть свого лікаря провести 24-годинний аналіз сечі, щоб виключити адреналін який може виробляти пухлина, феохромоцитому. Це виліковне захворювання може викликати дикі стрибки тиску. Найбільш поширена причина – запалення нерва в зв’язку з діабетом.

В якому віці у жінок підвищується ризик раптової смерті від серцевого нападу, якщо «фатальний» рубіж у чоловіків – 40 років?

Взагалі, небезпечна помилка – вважати, що інфаркт полює в першу чергу за чоловіками. За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання займають 35% в статистиці смертності у жінок і лише 28% – у чоловіків. Критичний період для дам – перименопауза і менопауза, коли змінюється гормональний фон, знижується надходження естрогену. В цей час (тобто приблизно з 40-45 років) потрібно бути особливо уважною до свого здоров’я – контролювати рівень холестерину, робити електрокардіограму і навантажувальні тести, здавати аналізи крові на ліпіди.

Чи можна вже в дорослому віці «наростити» серце – зробити його більшим і сильнішим?

Так. Для серця корисніше за все динамічні тренування, перш за все – біг, ходьба і плавання. Якщо займатися по 30-40 хвилин два-три рази на тиждень, то практично в будь-якому віці можна серйозно зміцнити серцевий м’яз. Причому регулярність занять в даному випадку важливіше їх тривалості. У спортзалі «сердечним другом» повинна стати бігова доріжка.

Однак перед тим як братися за «нарощування», обов’язково проконсультуйтеся з кардіологом. Режим тренування (швидкість, тривалість, рівень нахилу доріжки) потрібно розраховувати, виходячи з віку і фізичного стану.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *