Міфи і правда про солярій
Від солярію розвивається рак чи, навпаки, він рятує від депресій? А стікіни захищають молочні залози чи збій в менструальному циклі відбувається через часте відвідування солярію? В даній публікації разом з лікарем-дермакосметологом, оториноларингологом Оксаною Кириловою розкриємо всю правду про шкоду і користь солярію.
Відвідування солярію викликає рак шкіри
Загоряючи на сонці, ми можемо спостерігати за поверхнею нашої шкіри і при почервонінні вчасно припинити приймати сонячні ванни.
Відвідування солярію становить загрозу тим, що негативного впливу на поверхню шкірного покриву ми не бачимо і продовжуємо процедури, а в цей час УФ-промені фактично випалюють глибокі шари шкіри, сприяючи розвитку небезпечного захворювання.
Ультрафіолетові промені сприяють появі зморшок
Лежання на пляжі, використання солярію або навіть вихід на вулицю без сонцезахисного крему є причиною появи зморшок.
Кожен раз, коли ви потрапляєте під вплив будь-якого з цих факторів, ви піддаєте шкіру впливу шкідливих ультрафіолетових променів. Таким чином прискорюється розщеплення колагену і еластину, що приводить до того, що зморшки і зниження тонусу шкіри розвиваються завчасно.
Солярій піднімає настрій
Ультрафіолетові промені сприяють виробленню в нашому організмі вітаміну D і гормону радості серотоніну.
Однак повна безпека солярію гарантована лише абсолютно здоровим людям при дотриманні правил засмаги в солярії.
Часте відвідування солярію допоможе позбутися від акне і чорних крапок
Потрібно пам’ятати про те, що через деякий час після процедур часто настає свого роду загострення. Багато хто помічав нові прищі після солярію. З чим це пов’язано?
Коли ультрафіолет впливає на нашу шкіру, вона грубіє, її верхній шар відмирає. Відмерлі клітини, в свою чергу, засмічують пори. Це і є причина виникнення деяких нових прищів і вугрів.
Стікіни – профілактика раку молочних залоз
Звичайно, ні! Це важке захворювання розвивається від загального впливу ультрафіолету на організм, тому «маленька наклейка» здатна лише вберегти від локального опіку делікатні зони.
Вертикальний солярій набагато корисніший, ніж горизонтальний
Тільки в плані можливого контакту з інфекцією. Вертикальний солярій безконтактний, а значить, ризик підчепити чужі бактерії в разі не дуже якісного прибирання відсутній.
Вентиляція в солярії зменшує ефект засмаги
Вентиляція потрібна лише для того, щоб солярій не перегрівався і не виходив з ладу, тому вона жодним чином не впливає на ефект.
Збій в менструальному циклі відбувається через часте відвідування солярію
Ні, але існує думка, що через гормональні перебудови в цей період відбувається зменшення вироблення меланіну.
Значить, в ці дні загар ляже погано або взагалі піде плямами. Тому не варто піддавати свій організм такому стресу, до того ж результат від відвідування солярію в критичні дні дуже сумнівний.
Влітку ходити в солярій набагато корисніше, ніж взимку
Скорочений сонячний день в осінньо-зимовий період не кращим чином позначається на фізичному і психічному стані людини. Сезонні депресії, викликані браком світла, навіть отримали особливу назву «синдром осіннього блюзу».
Додаткові проблеми – пригніченість, сонливість, апатія. Є й фізіологічні порушення: нестача вітаміну D, уповільнений обмін речовин, ослаблення імунітету. Організму не вистачає світла, а заповнити його можна тільки одним способом – підтримувати легкий загар взимку в солярії. Однак засмагати не можна більше 5-7 хвилин раз на місяць!
Жирові відкладення розщеплюються під ультрафіолетовими променями
Обидва процеси ніяк не пов’язані один з одним, тому не варто тримати ілюзій із цього приводу.