Фрукти та овочі – практикум для мам котрі годують грудьми
Літо – чудова пора… це сонячні абрикоси, коралова черешня, молода картопелька… Раніше можна було б їсти все це кілограмами. Зараз, коли мамине молочко – єдина їжа для малюка, краще апетит зменшити. Організм дитини може бути не готовий до такої кількості різних речовин, які він отримає з грудним молоком.
Овочі та фрукти – це оптимальний варіант для харчування, адже вони не дають жодного зайвого кілограма. Проте, таку кулінарну ідилію не варто поєднувати з грудним вигодовуванням. Їжте плоди в міру. Вони повинні становити четверту частину раціону. Інші три – білки (м’ясо), жири (масло) і вуглеводи (каші). Від повноцінного харчування залежить якість молока, а значить, і здоров’я малюка.
Корисна клітковина
Овочі смачні в будь-якому вигляді. Вони забезпечують організм клітковиною, важливими вітамінами і мікроелементами. Вибирайте найблідіших представників городини тому, що в яскравих, як правило, багато алергенів.
Необхідно з’їдати 700гр овочів щодня.
Картопля
Забудьте про золотисту смажену картоплю – фрі з ресторанів фаст-фуду. Більше користі принесе варена картопелька. В ній є цінна амінокислота тіамін, яка дуже потрібна для організму дитини. Норма: 4 невеликі картоплини в день.
Кабачок
М’якоть кабачка – джерело мікроелементів, також є багато міді, яка допомагає розвитку печінки дитини. Цей овоч застрахує маму від набряків, Він дуже добре виводить рідину з організму. Норма: 1 невеликий кабачок в день.
Селера
Вітаміни В і Е, каротин і вуглеводи – це основні компоненти селери. Він попередить вздуття животика малюка. Норма: Використовуйте невеличкий кусочок селери, розміром як середня картоплина.
Огірок
Пухирчасті овочі необхідні для нормальної роботи щитовидної залози – в них дуже багато йоду. Норма: 3 огірочки на день.
Перець
Хрумкий болгарський перець наситить організм рутином (зміцнює капіляри) і калієм. Краще вживати зелений і жовтий. Норма: один перчик в день.
Мультивітаміни
При грудному вигодовуванні мама може і навіть повинна порадувати себе соковитими, солодкими і запашними плодами можна. Щодня слід вживати не менше 300гр фруктів.
Черешня
Очей неможливо відірвати від яскравих намистинок! Гарні черешеньки корисні, в них є магній, фосфор, вітаміни С і В. Норма: жменя черешні щодня.
Груша
Фрукт такої дивної форми містить мідь, фтор, молібден і нікель, а також, вітаміни групи В. Але візьми до уваги, що грушевий сік викликає закрепи. Норма: 1 груша в день.
Яблуко
Найкраще підійдуть зелені і жовті сорти. Вони не викличуть алергії, в них більше вітаміну С. Фрукти багаті на залізо. Янтарна кислота, яка є в яблуках, допоможе зберегти молодість і гарну фігуру. Норма: 2 яблука на день.
Абрикос
В сонячних плодах багато калію і каротину, а також вітамін РР, який стимулює роботу печінки. Норма: 5 абрикосів не зашкодять.
І на кінець – основна порада: “Мама, котра годує грудьми, не повинна їсти за двох. Головне не кількість, а якість харчування!”