Як обрати смачне та якісне вино?

Важлива зустріч, романтична вечеря, незабутній вечір, весілля, корпоратив – це привід купити хороше вино. Але як часто буває, приходячи в магазин в нас очі розбігаються від вибору різних спиртних напоїв, в тому числі і вина. Насправді вина бувають різні, від найдешевших до найдорожчих, від зовні красивих до дуже простих, выдомих виробників ы не дуже. Що ж обрати?

Сьогодні ми розповімо вам на що звернути увагу при виборі вина.

Скло (товщина)

Як правило, вина заливають у пляшки з товстим і тонким склом. Якщо ви бачите що пляшка підозріло легка, стінка зі скла тонка а виїмка на дні відсутнz, то це вино не дуже якісне і призначене для того, щоб швидко його випити, адже термін зберігання такого вина, зазвичай, не більше року.

 Якщо ж ви знаєте що вино буде зберігається довше ніж рік, тоді шукайте важкі пляшки з товстими стінками.

Поглиблення на дні

Якщо ви думаєте, що виїмка на дні говорить щось про якість вина, то ви дуже сильно помиляється. Вона створена для того, щоб осад який згодом збирається, збирався на стінках пляшки. Потім, коли ви будете подавати вино воно не буде розведено осадом.

Корок

Звертайте увагу на корок. Як правило, стандартні корки які потрібно діставати штопором, виготовлені з коркового дерева. Але бувають і гвинтові. З коркового дерева кращі ніж інші синтетичні корки так як пропускають кисень в пляшку. Таким чином вино зможе настоятися і постаріти. Важливо також дивитися на саму довжину корку. Чим довше – тим краще.

Гвинтові корки сьогодні набирають популярності і використовуються навіть в дорогих винах.

Як правило, такі вина потрібно випити до трьох років, якщо ж ні, тоді воно зіпсується.

Етикетка

Важливо звернути увагу на те, що написано на етикетці. Там повинна міститися інформація про те, хто виробник цього вина і його властивості.

Наприклад зверніть увагу на те чи є на етикетці дані про:

  • виробника
  • регіон, де його робили
  • сорт винограду, з якого воно зроблено
  • скільки в ньому цукру (зазвичай пише сухе, напівсухе, солодке, напівсолодке)
  • рік врожаю (повинен писати рік коли був зібраний урожай)
  • категорія даного вина

Це тільки деякі поради, які допоможуть вибрати якісне вино і насолоджуватися цим чудовим напоєм. Якщо ж Ви вгадали з вибором, і вино Вам сподобалось, обов’язково запам’ятайте не лише назву вина, а й виробника, та з якого врожаю воно виготовлене, адже в різні роки – різний врожай, і вино може мати абсолютно різний смак, навіть від одного і того ж виробника, і з того ж самого винного підвалу.

До речі, дуже цікаво спробувати зробити вино самостійно. Рецептами  його приготування, що основані на нашому досвіді, ми поділимося уже у інших наших публікаціях. Тож не забувайте слідкувати за нашою сторінкою, а також, щоб нічого не пропустити – підписуйтесь на нас у соцмережах.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *