Як обрати якісні зошити?

Знайомство з таким виробом як зошит починається ще в першому класі, а тісне спілкування з ним триває практично усе життя: в школі і інституті ми самі з ними «працюємо», а потім вже вникаємо в записи своїх діток. Нинішні зошити відрізняються, передусім, яскравою обкладинкою, частенько на них красуються актори, співаки або герої серіалів. А що ж ховається за цією обкладинкою? Виріб ніби не хитрий, але особливості свої також має…

Міністерство освіти і науки рекомендує для молодших класів використовувати зошити тільки вітчизняного виробництва, оскільки вони відповідають нормативам, що діють в Україні. Запитаєте: яка різниця? Насправді велика. Адже в імпортних зошитах частенько лінійки і клітини наносять занадто «отруйною» за кольором фарбою, тобто занадто вже яскравою, від якої у учня, та і у учителя просто рябить в очах. У вітчизняних зошитах згідно з ГОСТу 12063-89 колір основної лінії має бути фіолетовий, зелений, блакитний або сірий.

Інтенсивність ліній – по зразку-еталону. Із зошитами в лінійку ситуація гірша: ширина між лініями вітчизняних і імпортних зошитів зазвичай не співпадає. У імпортних зошитах лінії нанесені ширше, це заважає дитині вчитися писати букви правильної висоти. Крім того, горизонтальні лінії на розворотах повинні співпадати. Поля шириною в 2 см – невід’ємна частина оформлення, причому нанесені вони мають бути саме червоним кольором.

Якщо Ви купуєте зошити в клітинку для майбутнього першокласника, відкрийте його і зверніть увагу на клітинки. Річ у тім, що першокласників привчають починати записувати математичні завдання на другій повній клітинці згори і на другій повній клітинці від поля або згину зошита. Тому краще, щоб верх листка починався повною клітинкою і лист від згину теж починався повною клітинкою, інакше учень постійно плутатиметься в половинках клітинок, не розуміючи чи треба їх рахувати або ні.

Зверніть увагу на лінії, призначені для підпису зошитів. Їх повинно бути ніяк не менше 5 або 4 із словом «Зошит» вгорі. Ще краще 6 ліній (чи 5 із словом «Зошит» вгорі), тоді цей зошит сміливо можна буде використати для контрольних робіт, адже в 5 лінійок усі необхідні написи для такого зошита не помістяться. Тим більше, 6 лінійок краще для дітей, чиї імена і особливо прізвища короткими не назвеш. Краще, щоб відстань між лініями була не дуже вузька, лінії не короткі, нанесені на контрастному фоні. Важливим є і саме місце розміщення цих ліній. По середині обкладинки – ідеальний варіант, тоді у разі потреби Ви зможете докреслити ще одну лінію. Якщо ж лінії розміщені в нижньому кутку, зробити це буде набагато складніше.

Зверніть увагу на додаткову інформацію. Для молодших класів добре підійде таблиця множення, а ось математичні формули з курсу старших класів або таблиця Менделєєва ні до чого. Для старшокласників же, навпаки формули обчислення площі фігур (як мінімум) будуть хорошою допомогою під час уроків.

До зошитів обов’язково купіть обкладинки. Якою б акуратною не була Ваша дитина. А от для учнів початкової школи обкладинка на зошитах обов’язкова умова навчального процесу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *