Секрети приготування хорошої кави в домашніх умовах

Багато людей люблять каву. Та що вже там, не просто люблять, а обожнюють смачну каву! Це привід познайомитися з місцевими кавярнями та відволіктися хоч на хвильку від звичайних справ. Втім, приготувати по-справжньому хорошу каву можна і вдома, треба тільки дечому підучитися.

Хороша кава починається з хороших свіжих зерен

Навіть найсильніша магія не зробить смак звареної з лайна кави відмінним від вихідного продукту. Це фундаментальне правило, не обдурити, а тому, якщо Ви дійсно хочете насолоджуватися напоєм, доведеться розстріляти свою внутрішню жабу і почати купувати якісну СВІЖУ каву в зернах. Пориньте в чудовий світ теорії і практики домашнього приготування смачної кави. На щастя, з повсюдно доступним інтернетом відмовити собі в корисних знаннях зможе тільки останній ледар.

Варто познайомитися з соціальними спільнотами кавоманів в мережі, а також спеціалізованими сайтами і форумами. Там Ви не тільки вивчите основи і тонкощі воістину прекрасної кави, але і дізнаєтеся про хороших виробників, чия продукція доступна у вашому регіоні.

Вище була особливо виділена необхідність вибирати свіжу каву, і це дійсно важливо. Під свіжістю розуміється кількість часу, протягом якого зерна зберігаються після обжарювання. Кава – це не вино і не коньяк, її смакові якості не покращуються з віком. Звичайно, зерна не псуються в буквальному сенсі, але хімічна структура і смак, безумовно, постраждають.

Повітря – перший ворог кави

Повітря на одну п’яту складається з кисню – сильного окислювача. Окислення є найсильнішим чинником прискореної деградації смакових якостей кави. Щоб загубити 500 грамів зерен чудової кави досить 70 кубічних сантиметрів звичайного повітря. Такі справи. До речі, герметичні упаковки з клапанами насправді не забезпечують повний захист кави від контакту з повітрям. Усередині такої упаковки може залишатися повітря, а при вмісті кисню в навколишньому середовищі кави в 4% і більше вже починають проявлятися негативні наслідки. Мораль – якщо на упаковці не вказана дата обжарювання, покупка такої кави стає рулеткою.

Тільки цільні кавові зерна

Природна лінь може підштовхнути Вас до покупки меленої кави, і це вірний спосіб позбавити себе можливості познайомитися з смачним напоєм. Серйозно. Єдиний позитивний момент в покупці меленої кави – кілька зекономлених хвилин вранці. Але натомість Ви втрачаєте левову частку смаку та аромату цього напою, так як масла та інші речовини, що містяться в зерні, дуже летючі. Вони легко випаровуються, забираючи з собою всю красу і багатство смаку і запаху кави. Каву потрібно молоти безпосередньо перед варінням.

Забудьте про капсульні кавоварки

Ще одна спокуса, що підстерігає шукачів смачної кави, криється в цих кавоварках з одноразовими капсулами. Нічого не треба робити, нічого не можна зіпсувати. Заманливо? Звичайно, ось тільки і якось вплинути на процес Ви будете не в силах. А це дуже важливо. Експерти Національної кавової асоціації США вважають 93,3 градуса за Цельсієм ідеальною середньою температурою для приготування кави, а подібні машини, ледь дотягують до 88,9 градуса. Результат – кава зовсім не така. А ще капсули дорогі. І шкідливі для навколишнього середовища. Тонкої настройки співвідношення кави і води в таких машинах немає. На маленьку, середню і велику чашку споживається однакова кількість кави. Наслідки відповідні. Загалом, смачна кава і капсульні кавоварки не поєднувані.

Терези – вибір професіонала

Різні інструменти, що вимірюють обсяг (мірні ложки тощо), хороші і дозволяють готувати хорошу каву. Але вершина майстерності – зважування. Тільки маса гарантує дотримання ідеальних пропорцій. Замість абстрактних «ложка з гіркою» Ви станете говорити як учений: «14,3 грама, панове, і ніяк інакше». Щільність кави може сильно варіюватися залежно від розміру зерен, походження, сорту, прожарювання і так далі. Тому обсяг не показовий. Спираючись на однозначні числові дані, ви зможете проводити приголомшливі по вишуканості експерименти, і коли стандартні «18 частин води до однієї частини кави» набриднуть, Ви більше не скажете «Спробую трохи збільшити вміст кави». Ви будете оперувати точними цифрами: «Зроблю співвідношення 1:13». Ось так.

Жорнова кавомолка

Мабуть, це буде найбільша ваша трата на кавові аксесуари, але Ви не розчаруєтеся. Конічна жорнова кавомолка, безумовно, перевершує широковживані роторні з лезами: Ви повністю контролюєте процес помелу. Якщо грошей мало, можна купити ручну жорнову кавомолку. Це не тільки стильно, але й дозволить підкачати руки.

Не забудьте про воду

Давайте порахуємо. Канонічно приготована кава – це 1,25% самої кави і 98,75% води. Не брати в розрахунок ключовий компонент напою було б досить дивно. Будь-який неприємний присмак, обумовлений наявністю у воді сторонніх речовин, збережеться і в напої. Кава зі смаком хлорки … ммм, яка смакота! Чим краще очищена вода, тим чистішим буде смак кави. Втім, дистильована вода – це не варіант. Без мінімуму мінералів напій буде неприродно порожнім.

Пуровер

Особливий метод заварювання кави. Трохи докладніше про нього розповість «Вікіпедія» (там же є посилання на спеціалізовані ресурси), але для початку достатньо знати, що пуровер – це цілий окремий світ зі своєю історією та особливостями. Пуровер – це ритуал. Майже магія. Безкрайній полігон для випробувань і експериментів, абсолютний контроль над кожним аспектом приготування кави. Спробуйте, Вам сподобається.

Температура

Вище йшлося про ідеальну середню температурі приготування кави – 93,3 градуса. При меншій температурі страждає насиченість смаку та аромату. При більшій кава вийде кислою.

Ідеальний будинок для кави

Де ви зберігаєте каву? Подейкують, є такі особливо обдаровані особистості, які зберігають каву в холодильнику. І навіть у морозильній камері! Жах. Кращий будинок для кави – непрозора скляна або керамічна ємність з герметичною кришкою. Зберігайте її в недоступному для світла місці при кімнатній температурі і максимально низькій вологості. Наприклад, в кухонній шафі.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *