Сіємо в яєчні шкаралупки
Скоро весна…. Так-так, вже час попіклуватись про насіння, адже в лютому – пора сіяти розсаду багатьох культур для нашого городу.
Але наша стаття – для мам та малечі, не про город, а щоб заняття було цікавим та корисним.
Ми вирішили запропонувати Вам, разом з дітками, насіяти всіляких трав та квітів у…. яєчних шкаралупах. Натхнення ми почерпнули в японців. Еллінг – дуже популярний в Японії подарунок – горщечок у вигляді яйця, виконаний з пористої кераміки, що продають вже з пакетиком насіння.
Виявляється яєчну шкаралупу також можна використовувати як горщечок для вирощування травички чи маленьких рослин. Діткам більше сподобається з травичкою, а коли ще й кумедні мармизки намалювати – зелена зачіска у яєчної шкаралупки буде дуже особливою.
Отже, кличте свою малечу і починаємо. Насамперед потрібно підготувати шкаралупу: випити (чи акуратно вилити яйце – 4-6 шт.), зробити більший отвір з тоншого кінця та маленьку дірочку шилом знизу, вимити її та підсушити.
Ми пропонуємо два варіанти виконання. Перший: на дно потрібно насипати дрібнесеньких камінців чи піску – це буде дренаж, наповнити шкарлупки землею, змочити водою та посіяти насіння (трави, пшениці, базиліку, італійської петрушки, м’яти, чебрецю, червоного перчику, або ж флокси, петунії, лаванди, лобелії).
Другий варіант: в очищену та вимиту шкаралупку покласти вату, змочену водою, зверху насипати насіння для проростків (крес-салат, редиска, капуста червоноголова, соя, гірчиця біла). Через кілька днів вже з’явиться пишна зачіска. Якщо проросла травичка – то її можна навіть стригти та робити зачіски – що також має сподобатись Вашому малюкові.
Не забувайте щодня зрошувати свої «вазоночки» водою з оприскувача. Смішні обличчя дітки можуть намалювати фломастерами чи маркерами.
Квіти та насіння можуть рости в шкарлупі не більше 5 місяців, а потім їх можна висаджувати в ґрунт чи в більший горщечок. Сама ж шкарлупа буде чудовим добривом для рослини.
Такі вазоночки можуть стати чудовим творчим процесом для всієї родини і приємним подарунком, наприклад – на Великдень.