Дитячий погляд на речі

Купуючи для своєї дитини все найкраще, мама розраховує на її радість і вдячність. Але захоплення вистачає на п’ять хвилин, ти засмучуєшся … Чому ж ви обидва розчаровані? Цінність покупки для тебе визначається дуже багатьма моментами. По-перше, річ хороша, якщо вона дорога. Тому що зроблена з якісних матеріалів за надійною технологією і буде служити довго. По-друге, вона модна і сучасна, тобто цінною її вважаєш не тільки ти, а всі ті, чия думка є для тебе важливою.

По-третє висока ціна покупки демонструє пристойну зарплату і дає тобі право на суспільне визнання і самоповагу. І нарешті, для тебе самої надзвичайно важливо, що вагома частина зарплати, вкладена в покупку для малюка, підкреслює кількість твоїх особистих зусиль. Адже для того, щоб заробити ці гроші, тобі доводиться, долаючи себе, вставати щодня спозаранку, поспішати, виконувати обов’язки, які не завжди приємні або цікаві. А якщо у тебе ще занадто суворий начальник, або важкий ненормований графік роботи… Словом, трудитися на межі можливостей. Пам’ятаєш, як казав бургомістр з «Того самого Мюнхгаузена»: «Можливо, це і не подвиг, але щось героїчне в цьому все-таки є»? ..

Ошукані очікування

Вручаючи крихті нову іграшку або курточку, ти, сама того не усвідомлюючи, як би віддаєш їй свої зусилля і чекаєш, що дитина буде дбайливо ставитися до отриманого подарунку. Однак тебе чекає глибоке розчарування! Нові чобітки крихітка безжально обдере на першій же прогулянці, до іграшки втратить інтерес буквально через день. А тобі так важливо, щоб він зберігав ці речі, прибирав на місце, довго і акуратно ними користувався …

«Збери іграшки, інакше я всі їх викину!» – Така погроза припускає, що малюк, наляканий перспективою втрати свого дорогоцінного багатства, тут же кинеться його рятувати. І як же тобі прикро, коли малюк, байдуже відвернувшись, навіть не помічає, що ти зібрала іграшки в пакет і винесла з дому! В результаті покарана, ображена і розгублена ти, а карапуз нітрохи не відчуває себе винним. Секрет же тут у тому, що твої цінності засновані на особистому життєвому досвіді, якого ще немає у крихти. Ти пам’ятаєш як хотіла саме те плаття, саме в тому салоні весільних суконь і якими зусиллями воно тобі дісталося, а твій малюк ще не знає, яких зусиль і самодисципліни вартують тобі і його татові щоденний «подвиг» ходіння на роботу. Як-багато значить для тебе відмова від модних туфель або сумки заради того, щоб купити йому конструктор Lego або новинку Hot Wheels. Він абсолютно далекий від понять «якісно», «довгостроково» і «престижно». Малюк не представляє, в чому суть радості, випробуваної тобою від однієї тільки можливості купити для нього дорогу річ, яку так сильно хотілося тобі самій в дитинстві.

Чого хочу?

Дитина відрізняється від тебе, дорослою, у нього інші цінності, властиві її віку і потребам. Які ж вони? Головне, з чого складається життя малюка, – гра. І саме тому йому необхідні спільне проведення часу з мамою чи татом, спілкування з ними, їхня увага, виражена в участі в його заняттях, визнанні важливості того, що зараз важливо крихті. Іграшки, якими Ви граєтесь всі разом, дитина полюбить як втілення щасливого переживання.

Дитині також потрібно відчувати прихильність до іграшки. Це означає, наділяти її зрозумілими і дорогими йому самому людськими якостями добротою, веселою вдачею, умінням поспівчувати і допомогти. Іграшка повинна бути одухотворена. Але якщо у спільній грі завдяки твоїй вигадці мавпочка переживе небезпечні і смішні пригоди, її врятує добре левеня або великий самоскид і сама вона допоможе вибратися з болота царівні-жабі, – всі ці персонажі стануть для крихти живими. І тоді карапуз сам здогадається, що собачці страшно під ліжком і краще помістити її в коробку до інших тварин. Навряд чи він забуде її в маршрутці чи кине на дитячому майданчику.

Одягаємося

Як би ти не намагалася нарядити свою принцесу, як би не підкреслювала значимість брендових речей для сина, їх мало хвилює ціна обновки. Комусь взагалі байдуже, що на них одягнуто, хтось надає цьому значення, але не таке, як ми, дорослі. У дитячому світі цінуються зручність і комфорт. Речі, що викликають сьогодні у дітлахів захват, – це футболка для хлопчика з принтом улюбленого героя і спідниця кльош, яка крутиться і прикрашена блискітками для дівчинки. Але в своїх нарядах діти без докорів сумління несуться на гірку, їх не бентежать поставлені плями і дірки. Тому, одягаючи дитинча, не вимагай неможливого. Ну а берегти речі крихітка з часом навчиться!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *