Як виховати успішну дитину?

Всі батьки, відправляючи за щоку малюка ложку каші, мріють про те, що чадо виросте успішним. Але щоб чогось досягти в житті, дитині потрібні деякі вміння. Які саме, розповість експерт Дар’я Логінова.

Успішний – як часто думають батьки – це той, у кого хороша робота, великий будинок, і машина, і дача … Щоб втілити свої мрії в життя, батьки, як правило, ліплять з свого спадкоємця щось ідеальне, поправляючи, “піддьоргуючи” і вимагаючи, щоб щоденник був забитий п’ятірками. Ви не такі? Це прекрасно!

Що таке успіх? Щастя, здоров’я, самореалізація. Якщо ви вважаєте так само і хочете, щоб у вашої дитини в житті все склалося добре, доведеться навчити її корисним речам.

1. Працювати з інформацією

Наш світ перенасичений новинами, рекламою, відомостями, повідомленнями … Успішним в сучасному світі буде той, хто вміє працювати з інформацією. Вміє відокремлювати важливе від неважливого, потрібне від непотрібного. Успішним буде той, хто навчиться застосовувати свої знання.

Що для цього потрібно? Не вимагайте просто високих оцінок! Пояснюйте, навіщо дитині ті чи інші знання. Фізика? Показуйте її на практиці, в житті. Біологія? Вона навколо нас. Українська мова – це грамотність, здатність доносити свої думки до інших. Іноземна мова – можливість спілкуватися з усім світом і розуміти, про що співає Джастін Тімберлейк (Justin Timberlake).

2. Шукати і знаходити

Інтернет є у всіх. Але чи всі вміють використовувати його за призначенням? Навчіть дитину знаходити інформацію, яка їй потрібна.

3. Планувати

До 9-10 років діти погано вміють планувати. Але це дуже важливе вміння. Привчайте дитину писати списки справ, заздалегідь продумувати свій день, свої вихідні, свята. А ще вчіть планувати роботу.

  • Прийшов зі школи – сідаєш за уроки.
  • Якщо ти дуже втомився, відпочинь, потім приступай.
  • Починай з складного, закінчуй простими завданнями.
  • Не залишай уроки на неділю: зроби в п’ятницю і два дня гуляй з чистою совістю.

4. Виконувати обов’язки

Той, хто робить тільки те, що хоче, стає розбещеним. Як не сумно, це закон життя. Розбещеній людині буде непросто змусити себе рано вставати і багато працювати. Йому буде складно себе перебороти, зробити ривок, підкорити Еверест. Але ж дуже часто, щоб домогтися чогось значного, потрібно зробити над собою зусилля і піти наперекір ледачому комфорту.

У кожної дитини повинні бути обов’язки. Стати по будильнику і прибрати ліжечко, скласти іграшки ввечері, помити свою тарілочку. Невеликі обов’язки, але їх потрібно виконувати завжди. І завдання батьків – стежити за цим. Мотивовані не погрозами і криками, а похвалою і здоровим глуздом: «Ось, ти допомогла мамі помити посуд, тепер у мами з’явився час пограти з тобою. Яка ти молодець! »

5. Займатися спортом

Спорт – це відмінне тренування для успішної людини. Тут є і відповідальність, і гра в команді, і обов’язок займатися незалежно від настрою і бажання. У спорті дитина відчує смак перемоги, дізнається, що таке успіх і досягнення. Його, тільки його особисті досягнення!

Але дуже важливо, щоб спорт подобався. Повинно бути і бажання, і можливості, щоб дитина могла перемагати, а не тільки програвати і завжди відчувати себе невдахою.

Як виховати успішну дитину

6. Доводити справу до кінця

Почав малювати картинку – домалюй. Відкрив книгу – дочитай. Почав займатися плаванням – навчися як слід. До 12 років у дитини немає сильних прихильностей, її інтереси часто змінюються, захоплення скачуть. І все-таки постарайтеся домовитися, що секція, яка дитині подобається, не буде кинута через хвилинний поганий настрій. Почав – ходи хоча б до дев’ятого класу.

7. Пробувати

Щоб стати успішним, дитина повинна не боятися пробувати. І тут багато що залежить від батьків. «Ти неправильно робиш». «Дай, я сама тообі шнурки зав’яжу». “Ти не зможеш”. «Ну хіба так можна?» На жаль, ми часто не помічаємо, як відбиваємо у дитини бажання пробувати і ризикувати.

«У мене все одно нічого не вийде», – вирішує малюк і чекає, поки мама зав’яже йому шнурки (а потім влаштує в інститут, знайде роботу і, можливо, навіть наречену/нареченого).

Найкраща порада психологів: не бийте дитину по руках. Нехай пробує, нехай помиляється, нехай проллє, упустить, зіпсує малюнок, перетворить джинси в шорти, запізниться … А ви – підтримуйте, будьте неподалік.

“Не вийшло? Нічого, буває! »,« Ти обов’язково впораєшся, у тебе все вийде! »- Ось що в дитинстві говорили батьки найуспішнішим людям.

8. Любити книги

Зауважте, всі успішні люди читають. Дитина, який цінує книги, завжди буде цікавою, розумною, живою. Вона знайде спільну мову з будь-якою компанією, зможе дивувати, зможе знаходити інформацію. Крім того, читаюча людина буде красиво говорити (завдяки багатому словниковому запасу), він буде грамотно писати (допоможе зорова пам’ять).

Як навчити любити книги? Це завдання батьків. Прищеплювати дитині любов до читання з народження. Дайте дитині для початку таку книгу, яка її зацікавить, зачепить. Не за шкільною програмою, а за інтересами.

І звичайно, читайте самі. Якщо ви граєте в танки або дивитеся серіали, через плече вигукуючи «Читай!», Ви не зможете переконати у важливості та потрібності книг.

9. Не боятися критики

Хвалити з приводу і без – значить зіпсувати адекватну самооцінку. Успішна людина не боїться почути зауваження. Успішна людина знає, коли її лають за справу. Більш того, вона часом вдячна критикам, адже вони допомагають стати успішнішим.

Дитина намалювала красиву конячку? Хваліть щосили. Дитина намалювала лівою ногою, погано, зовсім не намагаючись? Скажіть: «Спробуй знову, адже ти можеш набагато краще. Пам’ятаєш, як в минулий раз красиво намалював? »

10. Вміти діяти за правилами

Вам на допомогу – ігри з прописаними правилами. Потрібно вміти виконувати важливі правила завжди. Але в житті знадобиться і вміння діяти по ситуації і іноді порушувати приписи, якщо розумієш, що це необхідно. Межа дуже тонка, так що дійте акуратно.

Взяти  в оренду все що потрібно для діток, та їх розвитку можна на сайті – prokat-ditkam.com. Дуже зручно, та надзвичайно економно. Тепер не має необхідності купувати речі які через деякий час стануть неактуальними.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *