Секрет семи конвертів

У мене ніяк не виходило правильно спланувати домашній бюджет: постійно утворювались якісь “провали” в основному із-за того, що гроші я тратила не подумавши.

Я звернулась за допомогою до знайомої, в якої дохід був не більше нашого, але при цьому вона ніколи не брала в займи, і умудрялась купувати різні речі (побутову техніку, басейн для дітей, кухонний куточок), і кожне літо їздити на море усією сім’єю.

Вона і розкрила мені секрет, що називається “7 конвертів”.

Всі гроші, котрі отримував чоловік і віддавав дружині вона розкладала в 7 поштових конвертів. Зберігалися вони в різних відділеннях однієї шафи.

1-й конверт гроші на харчування, 2-й на комунальні витрати, квартплату, світло, телефон. Скільки покласти в другий конверт відомо, а ось скільки витрачати на харчування слід підрахувати протягом кількох місяців. Це приблизно 20-50% від суми доходів в залежності від благополуччя сім’ї. 3-й конверт на відпуск і відпочинок, 4-й на “чорний день”. В 3-й конверт щомісяця знайома відкладала не велику суму, а також незаплановані невеликі доходи, якщо такі були. На непередбачувані обставини вона відкладала біля 10% щомісячного доходу. Це – накопичення. 5-й конверт – гроші на одяг, взуття, меблі… Сума залежить від доходів сім’ї. 6-й конверт – витрати на дітей (одяг, взуття, гуртки, репетитори). Сума збільшувалась з роками, але обов’язкові витрати на яких не можна економити.

Є неухильне правило: не брати гроші з іншого конверту, якщо в одному з них вони закінчились. Але якщо трапляються неприємності і все таки приходиться дістати гроші з іншого “неправильного конверту”, то обов’язково слід записати на конверті суму і дати приходу-розходу (коли взяли гроші, і коли повернули).

Що ж з 7-им конвертом? В нього господиня перекладала гроші з 1-го, 3-го, 5-го і 6-го конвертів, якщо вони залишались до моменту отримання чергової зарплати. Все що вдавалось зекономити на витратах, можна було потратити на свої капризи, зберегти на відпустку, або добавити в будь-який інший конверт.

Ось така не хитра математика. Мені ці поради прийшлись саме до смаку. Планувати сімейний бюджет стало простіше і цікавіше.

Майя Шмальц

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *