Як правильно вибрати шкільний рюкзак?
Продовжуємо готуватись до школи, і сьогодні поговоримо про вибір шкільного рюкзака. Діти – підлітки дуже часто страждають від різних порушень постави. І найчастіше це пов’язано з необхідністю носити кожен день важкий шкільний портфель. Тому батькам обов’язково потрібно знати, як правильно вибрати дитині шкільний рюкзак, щоб він не шкодив поставі, а навпаки підтримував правильну форму хребта.
Лікарі вважають порушення постави бичем сучасності і вказують на декілька факторів, що викликають проблеми з хребтом:
1) слабка фізична активність дитини, особливо в шкільному віці;
2) тривале знаходження в одній позі, особливо в сидячому положенні (перед телевізором або комп’ютером);
3) непристосовані шкільні столи, використовувані замість парт;
4) сильна шкільна навантаження;
5) шкільний рюкзак, невідповідний дитині;
6) неправильно організоване робоче місце школяра в дитячій кімнаті.
Збереження постави дитини важливе питання, яке завжди має хвилювати батьків. Звичайно, на всі вищезазначені чинники батьки не зможуть вплинути, але що стосується занять спортом, правильної організації дитячого простору будинку і вибору шкільного рюкзака, то це цілком реально.
Як правильно вибрати шкільний рюкзак?
Підібрати зручний , що не шкодить поставі шкільний рюкзак досить складно. З одного боку він повинен бути містким, щоб дитина з легкістю міг скласти в нього всі необхідні шкільні приладдя, з іншого – рюкзак не повинен бути громіздким і важким. Деякі батьки пропонують дитині вибрати рюкзак самостійно. Але дитина вибирає тільки за зовнішнім виглядом: по малюнку, заклепкам, застібкам і т.д. Тому про функціональність, зручність і практичність повинні подбати батьки.
- Вибирайте саме рюкзак, а не сумку або ранець на одне плече. Постійне навантаження на плече, на думку ортопедів, може привести до бічного викривлення хребта – сколіозу.
- Рюкзак повинен бути ортопедичним – зі спеціальною ущільненої спинкою. Така жорстка стінка зберігає правильне положення хребта, що запобігає розвитку сколіозу. До того ж такий рюкзак утримує підручники вертикально, а значить, навантаження на хребет розподіляється рівномірно.
- Не варто купувати рюкзак на виріст – модель, підібрана за розміром займає на спині положення зручне для дитини і не шкодить поставі. Купуючи шкільний рюкзак, приміряйте його на дитину, при необхідності підтягніть лямки, переконайтеся, що маляті комфортно. Рюкзак повинен розташовуватися трохи нижче лінії плечей, нижній край – до талії.
- Ортопеди рекомендують вибирати шкільний рюкзак із розрахунку, що при максимальному наповненні його вага не перевищуватиме 10% від ваги самої дитини.
- Лямки рюкзака потрібно відрегулювати так, щоб він не бовтався на спині. Додаткові фіксуючі ремені на талії допоможуть рівномірно розподілити вагу рюкзака на спині, стегнах і корпусі. Широкі лямки з м’якими підкладками зручні для дитини, так як не впиваються в плечі. Зверху у рюкзака повинна бути зручна широка ручка.
- Перед покупкою уважно перевірте якість тканини, шви і все блискавки. Шкільний рюкзак зручніше і практичніше з легкого матеріалу – вінілу, нейлону.
Широкий вибір дитячих шкільних рюкзаків та ранців знайдете в магазині globusplus.com.ua.
Як правильно вибрати шкільний рюкзак – інфографіка (для збільшення натисніть на фото)
Вибір шкільного приладдя
Розташування внутрішніх відділень рюкзака повинно відповідати набору шкільного приладдя, використовуваних щодня.
При виборі шкільного приладдя варто відмовитися від:
1) металевих і пластмасових пеналів;
2) альбомів, щоденника і зошитів в жорстких картонних обкладинках;
3) великих коробок фарб, пластиліну і кольорових олівців.
Замініть ці шкільне приладдя більш легкими, тоді вага рюкзака знизиться.
Як правильно укладати рюкзак?
Необхідно пояснити дитині, як правильно укладати шкільне приладдя в рюкзак. Вони повинні розташовуватися в окремих спеціальних кишенях. Перший місяць збирайте рюкзак разом з дитиною або контролюйте його, щоб першокласник складав все необхідне і при цьому не залишав зайві приналежності з вчорашніх занять. Привчіть дитину все збирати з вечора, щоб нічого не забути вранці в поспіху.
У деяких школах харчування для дітей не передбачено. У такому випадку покладіть дитині з собою пляшечку напою і бутерброд. Продукти необхідно класти кожен день в один і той же кишеню, ізольований від підручників і зошитів. Тоді не доведеться виводити плями зі шкільного приладдя.
Здоров’я хребта і правильна постава повинні формуватися ще з дитинства і підтримуватися протягом усього життя. Тому батькам слід прищепити дитині любов до спорту, організувати його робоче місце вдома і по можливості в школі і звичайно вибрати правильний шкільний рюкзак.