Топ-5 натуральних підживлень для кімнатних рослин

Дуже красиво і по-весняному виглядають зелені рослини. Ніщо так не піднімає настрій, як красиві квіти, вирощені на присадибній ділянці або в будинку в ефектному глиняному горщику. Щоб ваші кімнатні рослини радували вас і частіше цвіли, необхідно правильно за ними доглядати. Як? Наприклад, правильно і вчасно підживляти. Представляємо Вам кращі натуральні підживлення для домашніх квітів.

Щоб ваші домашні рослини були здоровими, красивими і цвіли практично цілий рік, необхідно подумати про такий аспект, як підживлення. Адже на садовій ділянці ми постійно удобрюємо рослини, так чому б не робити те ж саме з кімнатними квітами?

Багато нехтують підживленням, вважаючи, що це марна трата часу і досить лише забезпечити кімнатним рослинам світло і регулярний полив. Однак цього мало!

Домашні рослини, на відміну від садових, мають дуже обмежену площу. Навіть якщо ваш вихованець знаходиться, як вам здається, в просторому горщику, йому все одно не вистачає мінеральних речовин. Тому, якщо ваші кімнатні рослини повільно ростуть, мають бліді або пониклі листя, перестають цвісти або зовсім жовтіють, тоді цей сигнал для вас, що необхідно терміново ввести додаткове підживлення.

Цукор

Як відомо, цукор розпадається на фруктозу і глюкозу, яка, як раз є джерелом енергії для всіх процесів життєдіяльності рослин, а також представляє з себе відмінний будівельний матеріал (сприяє утворенню складних органічних молекул).

Як приготувати:

1-й варіант – просто посипати грунт невеликою кількістю цукру безпосередньо перед поливом.

2-й варіант – в окремій ємності розвести 2 ч.л. цукру на склянку води (до повного розчинення).

Як часто застосовувати:

Цю підживлення досить застосовувати раз на місяць (не частіше).

Дріжджі

Дріжджі, які виділяють фітогормони, вітаміни групи В і ауксини, є відмінним стимулятором росту домашніх квітів. До речі, саме завдяки дріжджовим підживленням підвищується активність мікроорганізмів у грунті, поліпшується мінералізація органіки і посилюється виділення вуглекислоти.

Як приготувати:

В 10 л. теплої води необхідно розчинити пакетик сухих дріжджів і 3 ст.л. цукру. Потім необхідно дати розчину настоятися. Через дві години розчин можна використовувати. Але спочатку його обов’язково потрібно розвести прохолодною водою (1: 5) і далі ним поливати кімнатні рослини.

Як часто застосовувати:

Такий варіант підживлення досить застосовувати один раз в 10 днів.

Зола

Зола, в якій міститься велика кількість калію, фосфору, магнію, кальцію, заліза, цинку і сірки, є чудовим натуральним підживленням. Вона не тільки живить, але і відмінно знезаражує землю, що самим позитивним чином позначається на кімнатних рослинах.

Як приготувати:

1-й варіант – золу можна змішати з ґрунтом (під час пересадки домашніх квітів).

2-й варіант – в окремій ємності розвести 1 ст.л. золи на літр води (до повного розчинення).

Як часто застосовувати:

Це підживлення в літню пору можна використовувати при кожному поливі, в зимову – через кожен четвертий полив. До речі, необхідно пам’ятати, що свіжо пересаджені кімнатні рослини починають удобрювати через 3 тижні (не раніше).

Цитруси і банани

А ви знали, що шкурки від мандаринів, апельсинів і навіть бананів є також відмінним добривом для рослин? Але їх необхідно правильно підготувати. Банани, які багаті калієм, провокують рясне цвітіння. Тому рослини, особливо кімнатні троянди, добре відгукуються на таке підживлення.

Як приготувати:

Цитрусові – цедру подрібнити, засипати в літрову банку (заповнити банку на 1/3) і залити окропом (до країв). Залишити на добу, щоб розчин настоявся. Потім цедру акуратно виймають, в банку доливають прохолодну воду і вже цим розчином поливають грунт.

Банани – бананові шкурки подрібнити, висипати в літрову банку (заповнити банку на ½), залити окропом (до країв) і залишити на добу. Далі розчин процідити, доповнити чистою водою і можна поливати рослини.

До речі, бананові шкурки також можна використовувати просто в сушеному вигляді. Шкурки висушити, дрібно нарізати і при пересадці рослин змішати з землею або насипати тонким шаром.

Як часто застосовувати:

Цю підживку можна використовувати 1 раз на місяць при поливі.

Кава

Використана кавова гуща містить багато азоту, який необхідний кімнатним рослинам. Однак, щоб азот розподілився рівномірно, після додавання кави не потрібно заливати квітку занадто сильно. Крім цього кава робить землю більш пухкою, допомагає підвищити кислотність грунту і, відповідно, наситити його великою кількістю кисню.

До речі, кавова гуща прекрасно підходить для азалій, гладіолусів, лілій, кімнатних троянд і вічнозелених рослин. Також цей вид підживлення можна використовувати під час посадки томатів.

Як приготувати:

Кавову гущу можна просто змішати з ґрунтом. Таким же чином можна використовувати чайну заварку що залишилася.

Як часто застосовувати:

Можна використовувати при підготовці грунту під посадку або один раз в 3 тижні перед поливом.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *