Стратегія втілення мрії Уолта Діснея
Майбутнє належить тим, хто вірить у красу своєї мрії
(Елеонора Рузвельт)
Приємно, коли бажання збуваються, великі чи маленькі, немає значення. Головне, щоб збувалися і якнайшвидше. Більшість людей вважає, що це залежить виключно від примхи вищих сил. Але доведено, що левова частка успіху залежить від психологічного настрою власника бажань.
Роберт Ділтс, автор тритомника “Стратегії геніїв” описав розумові стратегії 8 геніальних особистостей, серед яких Уолт Дісней. Відомий мультиплікатор втілював свої мрії в реальність завдяки досить простій техніці НЛП. Прихильники НЛП стверджують, що це найпростіший спосіб зробити мрію реальністю.
В Уолта Діснея це виглядало таким чином. Людина повинна оцінити свою мрію з 4 позицій: Мрійника, Критика, Реаліста і Спостерігача. Важливо при цьому зайняти правильну позу.
Мрійник – не просто відповідає на запитання, які стосуються фантазій про мрію, а й уявляє кольорову і яскраву картинку її втілення.
- Що ви маєте намір робити? (На противагу тому, що ви маєте намір припинити робити, уникнути або кинути.)
- Чому ви маєте намір це робити? Яка мета цього?
- Яка буде компенсація витрачених зусиль? Яким чином ви дізнаєтеся, що ви її отримали? Коли ви очікуєте її отримати?
- Куди ви прагнете прийти в майбутньому, втіливши цей задум?
- Ким або подібним на кого ви хочете стати в результаті виконання даного задуму?
Поза Мрійника симетрична, голова піднята, погляд спрямований вгору.
Реаліст повинен правильно оцінити свою мрію, спланувавши дії для виконання роботи. Ця позиція найбільш складна і стомлююча. Реаліст має подумки вирішити такі питання:
- Яким саме чином буде здійснено цей задум? Яким чином ви дізнаєтеся, що мета досягнута? Як перевірите критерії виконання?
- Хто буде це робити? (Призначити відповідальних осіб і заручитися згодою тих, хто буде приводити даний план у виконання.)
- Коли буде здійснюватися кожен етап? Коли буде виконане спільне завдання?
- Де буде виконуватися кожен етап?
- Чому потрібен кожен конкретний крок?
Поза Реаліста: голова розташована рівно або злегка нахилена вперед, погляд спрямований прямо вперед.
Завдання Критика – проаналізувати все, що вирішили Мрійник та Реаліст, і вказати на підводні камені. Питання від критика наступні:
- Чи відповідає даний план критеріям та меті, які лежали в його основі?
- Чому хтось міг би заперечувати проти цього нового задуму?
- На кому відіб’ється цей новий задум, хто може йому сприяти або перешкодити, які у них для цього причини, і що їм це обіцяє?
- Що позитивного містить в собі даний метод (-и) ведення справ?
- Яким чином можна зберегти все позитивне при здійсненні даного плану чи задуму?
- Коли і де ви не хотіли б здійснювати цей план або задум?
Поза Критика: очі опущені, голова опущена і злегка схилена набік, поза викривлена, можливо, рука на підборідді.
Завершення виконання кожного етапу цієї техніки – Спостерігач. Він формулює на папері (щоб не заплутатися) свої зауваження до Мрійника, Реаліста, і Критика. Пізніше ці зауваження Критика і Реаліста поступають до Мрійника, зауваження Мрійника і Критика до Реаліста , а Реаліста і Мрійника до Критика.
Цей процес повторюється, кожен учасник цієї техніки має опрацювати думки Спостерігача, поки всі не будуть задоволені отриманим проектом мрії .
Остаточно обдумати план реалізації мрії потрібно минаючи позицію Спостерігача.
У результаті виконання цієї техніки ваша, здавалося б, нездійсненна Мрія перетвориться на низку реальних і цілком досяжних Цілей.