Знову до школи: Рекомендації для батьків
– Здорове та безпечне харчування
Батьки повинні пам’ятати про обов’язкове повноцінне дворазове харчування зранку та в обід. На приготування хорошого сніданку, здорового ланчу і поживного збалансованого обіду батьки повинні витратити деякий час, але це того варте. Ну, і звичайно, вечеря.
Обов’язково потрібно звернути увагу на вживання здорової їжі. Фрукти, овочі, яйця, пісне м’ясо, сир та молоко повинні становити основу для будь-якої дієти.
Американська Академія Педіатрів наголошує на необхідності вживання кальцію та вітаміну А для росту дітей. Багато кальцію містять цитрусові, сік та зелені овочі.
Якщо ваша дитина під час ланчу вживає їжу приготовлену в школі, зверніть увагу на меню і переконайтесь, що харчування є повноцінним. Зазвичай, меню складають заздалегідь і воно є доступним для ознайомлення батьків. Якщо Ви готуєте дитині ланч, включайте в нього білкову їжу, крупи, овочі, фрукти, сік, який не містить солодких добавок чи просто пляшку води.
Необхідно слідкувати за тим, щоб дитина випивала близько восьми стаканів води на день.
– Сон до останньої хвилини та перекус чого-небудь „на ходу” вранці, може бути причиною стресу і ранкової сонливості. Важливо лягати спати та прокидатися в один і той же час та витрачати на сон не менше ніж 8 годин.
Шкільний клас – це ідеальне середовище для розповсюдження інфекції.
До того, як піти до школи діти повинні пройти повний курс вакцинацій. Поліомеліт, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, менінгіт, вітряна віспа та гепатит B – не дуже поширені захворювання в наш час, але вони все ще існують і можуть становити небезпеку для дітей.
Пам’ятайте, що шляхом вакцинації Ви захищаєте себе та свою родину від хвороби, а також оточуючих Вас людей. Серйозні реакції на вакцинацію виникають рідко. Тим не менш, після того як Ваша дитина пройде курс вакцинацій за графіком, дізнайтеся про можливі симптоми у лікаря та спостерігайте за поведінкою дитини.
Всі батьки повинні бути добре ознайомлені з симптомами таких частих хвороб як: коньюктивіт, герпес, інфекційний мононуклеоз, стрептококова ангіна. Коньюктивіт та герпес рідко призводять до серйозних наслідків, але все одно потребують лікування. Інфекційний мононуклеоз або стрептококова ангіна можуть бути небезпечними, але при швидкій діагностиці та правильному лікуванні можливо значно зменшити ризик захворювання.
Одним з найбільш ефективних шляхів запобігання розповсюдження інфекції, як вдома так і в школі є часте миття рук. Американська спілка мікробіологів провела дослідження і виявила, що більшість з нас не миє руки, навіть після відвідування туалету. Привчайте дітей добре мити руки, використовуючи теплу проточну воду та достатню кількість мила. Після миття необхіно ретельно сполоснути та витерти руки одноразовим рушником.
– Якість повітря в школах
Пилові кліщі, шерсть, пил, пліснява – все це може бути присутнім у шкільних приміщеннях і може стати причиною астми чи алергії в учнів, які схильні до подібних захворювань.
– Безпека на ігровому майданчику
Ігровий майданчик може бути небезпечним місцем для маленьких дітей. Бажано, щоб вони знаходилися під наглядом персоналу чи волонтерів. Досить небезпечними можуть бути також дитячі іграшки. Є дані, що багато дітей травмуються саме на ігрових майданчиках, зазвичай, це буває падіння з ігрових споруд.
Виконання домашнього завдання не становить потенційної небезпеки для учнів.
Однак, рекомендується виконання учнями домашнього завдання для молодших класів від 10 хв до 1 години (в залежності від класу), і 2 години для старшокласників.
Для різнобічного розвитку дітей бажано залучати їх до інших видів діяльності: футболу, плавання, уроків танцю, уроків музики, мистецтва тощо.
Коли йдеться про безпеку Ваших дітей в школі, дуже важливими є хороші відносини з вчителями та безпосередньо з дітьми. Найкращий спосіб покращити перебування Вашої дитини в школі – це бути активним в процесі організації шкільної діяльності.
Помочь подготовить ребенка к школе поможет школа раннего развития одесса. Професиональные педагоги и интересный формат занятий прищепят ребенку тягу к знаниям.