Домашні маски для зволоження і живлення волосся
Незалежно від типу чи кольору ваше волосся потребує особливого догляду. Наприклад, зволожуючі маски для волосся потрібні не тільки власницям сухих локонів, але і власницям інших типів. Адже без належного догляду кутикули волосків стають занадто пористими. Це призводить до труднощів укладання в подальшому, волосся електризується і виглядає зовсім неживими… Що ж робити? На допомогу прийдуть різного роду маски для волосся.
Домашні маски для волосся корисні? Чи краще промислові?
У метушні буднів набагато простіше сходити в будь-який магазин або супермаркет і придбати в косметичному відділі відповідну саме вам маску для волосся. Це займає набагато менше часу і сил, ніж приготування маски в домашніх умовах по народному, чи бабусиному рецепту. Однак, які ж маски дадуть кращий ефект для Вашого волосся?
Навряд чи хороша живильна маска для волосся протрималася б на полицях магазинів довгий час, якщо б не додавання в неї різноманітної хімії для консерваціі. Це ж стосується і запаху продукту – щоб не відлякувати покупців запахом, в такі маски додають ароматизатори, що теж не є добре для наших локонів. Зараз набирає популярність косметика з назвами, кричущими про натуральність та екологічність. Не поспішайте вірити всьому, що написано. Навіть якщо в складі продукту і містяться які-небудь відвари трав або ефірні масла, то, швидше за все, там їх зовсім мало. Карколомний ефект на ваше волосся ця косметика навряд чи справить.
Домашні, натуральні маски по-справжньому здатні оживити і відновити ваші локони. Ви повністю знаєте їх склад, і можете бути впевненою, що така маска принесе багато користі.
Кілька правил приготування маски для волосся в домашніх умовах
В першу чергу будь-яка маска робиться на основі теплої води. Вода повинна бути трохи тепліше кімнатної температури, але ні в якому разі не окріп, інакше корисні властивості багатьох речовин можуть зникнути. Залежно від виду та дії маски основа може бути різною, наприклад, коньяк, сироватка або сметана, а також рослинна або оливкова олія. Дія натуральних масок починається вже через годину. Для кращого ефекту можна сховати волосся під шапочку і залишити на ніч, і тільки вранці змити. Наносити маску на коріння волосся не рекомендується, особливо якщо вона володіє зволожуючим ефектом. Коріння волосся, в такому випадку, можуть стати жирними. Так що маску потрібно наносити рівномірно, особливу увагу приділіть кінчикам, це найбільш суха частина волосся.
Рецепти домашніх масок для волосся
Проста маска з томату – це рецепт для жирного волосся, що не вимагає яких-небудь дорогих компонентів. Для її приготування нам знадобиться натерти на тертці два великих помідори, в отриману суміш додати 2 столові ложки оливкової олії і половину склянки морквяного соку. Маска готова. Наносимо смуги маски на вологе волосся і залишаємо на 20 хвилин.
Для нормального і сухого волосся застосовуються маски, основою для яких є рослинні або оливкові масла, також підійде конопляне або пальмове. Розглянемо кілька рецептів.
У першому нам знадобиться 100 грам будь-якого масла. Змішуємо його з двома жовтками і рівномірно наносимо на волосся. Маску слід залишити на ніч, а вранці змити, але тільки без використання шампуню.
Наступна маска – цибульна. Для її приготування нам знадобиться 3 середніх цибулина, їх потрібно натерти на тертці, потім додати в масу 3 ст. ложки оливкової олії і добре перемішати. Наносити на волосся слід від середини довжини на 10 хвилин, після чого слід сполоснути волосся в розчині яблучного оцту, щоб позбутися запаху.
Робіть ці маски два-три рази на тиждень і тоді ефект не змусить себе чекати.