Купуємо кухонний посуд

У кожної справжньої господині – посуд – головне на кухні. Слід пам’ятати про особливості матеріалів, з яких зроблений кухонний посуд, їх різноманітність і застосування, адже великою мірою смак і вишуканість приготованих Вами страв залежить саме від якості посуду.

– чавунний посуд – всім знайомий, зручний, хоч і важкуватий. Така посудина нагрівається досить повільно. У чавуну низька для металу теплопровідність, але є перевага – тепло розподіляється рівномірно і довго зберігається. Чавунний посуд підходить для всіх плит.

Виняток: не ставити в мікрохвильову піч

– посуд з тефлоновим покриттям – сковорідки і каструлі з таким покриттям бувають сталеві, або алюмінієві, ззовні емальовані. Для кожної з них нагрівання більше ніж до 200 градусів шкідливе.

Порада: готувати в такому посуді лише на газових плитах – у них найнижча температура. При високих температурах тефлон розкладається на летючі речовини, які можуть бути небезпечні як для здоров’я, так і для оточення.

Виняток: у мікрохвильовій печі використовувати небажано, адже для СВЧ метали – табу;

До речі, практично будь-який посуд ви можете придбати в інтернет-магазині mir-posudy.pl.ua. Вибір дуже широкий, і не тільки посуду.

– силіконовий посуд – витримає температуру від -30 до +280 градусів. Всілякі форми для випічки, формочки для смаження яєць – прихватки-хваталки також виготовляються з силікону. Силіконовий посуд підходить для духовок, різних плит, мікрохвильових печей навіть для аерогрилю.

Виняток: не підходить для застосування на відкритому вогні;

– вогнетривкий посуд – витримує до +300 градусів. Є посуд з вогнетривкого скла, фарфору, кераміки. Такий посуд виробляють для використання в духовках, комбінованих мікрохвильових печах у всіх режимах. Він може використовуватися і для готування на електричних конфорках плит і навіть на газових конфорках.

Виняток: на газових конфорках тільки при наявності металевого розсікача;

– термостійкий посуд – витримує до +140 градусів. До термостійких матеріалів відносяться столове скло, кухонний фарфор, більшість видів кераміки. Буває і посуд з термостійкого пластику. На ньому обов’язково повинно бути клеймо – підтвердження «стійкості».

Виняток: усі види названих матеріалів придатні для приготування їжі в мікрохвильовій печі, де є лише функцію мікрохвиль – без гриля.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *