Вісім невибагливих кімнатних рослин для дому та офісу

Користь від наявності кімнатних рослин в будинку чи в офісі важко переоцінити. Вони створюють приємну атмосферу в приміщенні, радують око, допомагають сконцентруватися і очищають повітря. Проте багато не поспішають “заводити” вазонки через боязнь важкого догляду за ними, або втрати через недбалість. Між тим, існують рослини, які зовсім не невибагливі у догляді, а функції виконують не гірше ніж інші, потрібно лише вміти правильно їх підібрати! Щоб не картати себе за чергову загиблу квітку, спробуйте поселити в квартирі рослини, які стійко переживуть з вами непростий період в житті і обов’язково віддячать вам, коли ви про них згадаєте.

Хлорофітум (Chlorophytum)

Chlorophytum

Багаторічний трав’янистий кущ із зеленими або біло-зеленими вузькими листям і звисаючими повітряними вусами, на яких після цвітіння з’являються мініатюрні молоді рослини. При уявній невитіюватості виглядає дуже ефектно. Росте в будь-якому грунті, в горщику будь-якого розміру, на сонці і в тіні, в холодному або теплому приміщенні, практично де завгодно. Якщо місяць не поливати, зблякне, потьмяніє, обвисне, але не загине. На регулярний полив дуже чуйний, швидко розростається у величезний кущ. Прекрасно очищає повітря від токсинів.

Сансевієрія (Sansevieria), або щучий хвіст

Sansevieria

Багаторічна суккулентна рослина. Прямостоячі ланцетні або лінійні листя завдовжки від декількох сантиметрів до півтора метрів зазвичай зібрані в прикореневу розетку. Велика різноманітність сортів з фарбуванням листя від темно-зеленого до практично білого, а також ряболисті форми.

Добре росте і на південному вікні, і в напівтемному кутку, але на сонячному вікні листя будуть більш яскравими. Пересаджувати можна раз на кілька років, коли сансевієрія в буквальному сенсі перестане поміщатися в горщику.

Сансевієрія не страждає від сухого повітря, обприскувати її не потрібно. Єдиною вимогою до грунту є хороший дренаж (мінімум третина обсягу горщика). Холодні протяги сансевієрії не страшні. Поливати треба рідко: в щільних, шкірястих листках утримується запас вологи. Взимку рослину можна взагалі не поливати: її зростання припиниться, до настання весни сансевієрія буде відпочивати.

Епіпремнум (Epipremnum)

Epipremnum

Декоративна ліана з серцеподібним листям строкатого забарвлення. Епіпремнум тіневиносливий, але при сильній нестачі світла строкаті листки стають повністю зеленими і дрібнішають. Невимогливий до грунту, стійко переносить рідкісний полив. Не виносить низьку температуру (нижче 15 градусів) і протяги. Для більшої декоративності краще посадити в один горщик кілька черешків або укласти відрослу ліану на грунт кілечком: завдяки повітряному корінню епіпремнум легко вкорениться і випустить кілька нових пагонів. Завдяки цьому ж корінню легко дереться по стінах. Очищає повітря від формальдегіду і ксилолу.

Хойя Карноза (Hoya carnosa), або восковий плющ

Hoya carnosa

Ампельна ліана з щільним шкірястим листям і пагонами до 6-7 метрів. Зростає і на південному вікні, і в північній кімнаті. Легко переносить рідкісний полив, але боїться перезволоження грунту, так що потрібно хороший дренаж. Пересаджують восковий плющ дуже рідко, коли зовсім немає місця в горщику. При сприятливих умовах (яскраве розсіяне світло) рясно цвіте. Запашні квітки зірчастої форми зібрані в суцвіття-парасольки.

Крассула (Crassula), або грошове дерево

Crassula

Невелике деревце до півтора метрів заввишки з розгалуженими пагонами і м’ясистими округлими темно-зеленим листям. Як і всі сукуленти, грошове дерево любить яскраве сонячне світло і рихлий проникний грунт. Легко переносить рідкісний полив і сухе повітря. При нестачі світла пагони витягуються, листя стає дрібним. Боїться перезволоження. Якщо сумніваєтеся, чи потрібен полив, то не поливайте! Коренева система крассули невелика, горщик потрібно неглибокий, пересадка – коли зелена маса загрожує переважити і перекинути горщик.

Традесканція (Tradescantia)

tradescantia

Ампельна трав’яниста рослина, знайома всім з дитинства. Налічує до 70 видів найрізноманітнішого забарвлення. Зростає і в теплих, і в прохолодних приміщеннях, в добре освітлених і затінених місцях, але при поганому освітленні листя втрачає яскравість забарвлення. У порівнянні з іншими рослинами в цій статті, росте з дійсно шаленою швидкістю, але саме тому швидко втрачає декоративність: нижнє листя відмирає, оголюючи пагони. Час від часу потрібно прищипувати, а краще всього раз на рік оновлювати рослину: відривати верхівки пагонів і встромляти у вологу землю.

Монстера делікатесна (Monstera deliciosa)

Monstera deliciosa

Швидкозростаюча ліана з великим (до 45 см) різьбленими листя. Не примхлива, але воліє світле місце і періодичні обприскування. Любить рясний полив. При нестачі води і світла листя дрібнішають, втрачають строкате забарвлення і розрізи. Займає площу до двох квадратних метрів, в домашніх умовах виростає до п’яти метрів у довжину, так що краще відразу знайдіть для неї відповідне місце, де вона нікому не завадить.

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina)

Ficus benjamina

Дерево з гнучкими гілками і невеликим глянцевии листям насичено-зеленого або строкатого забарвлення. Мабуть, з усіх перелічених у статті рослин найбільш вимогливий до умов утримання, але не поступається іншим в живучості. Любить обприскування, регулярний полив, розсіяне яскраве світло і температуру в межах 17-22 градусів, але готовий йти на компроміси. Іноді достатньо поливу і потрібної температури. При переміщенні на нове місце або помилок в догляді може скинути листя, але обов’язково наростить їх знову.

Насправді багато рослини можуть виявитися зовсім невибагливими, якщо їх потреби співпадуть з мікрокліматом вашої квартири або офісу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *