Як привчити малюка чистити зубки?

Про те, що білосніжна посмішка не тільки чудова, але і є гарантією злагодженої роботи всіх систем організму, кожен дорослий знає не з чуток, а тому розуміє всю необхідність щоденного догляду за зубами. Інша справа – дитина, якій цей процес вбачається нудною необхідністю.

Коли починати?

Серед батьків поширена помилкова думка про те, що оскільки молочні зуби будуть змінюватися, догляд за ними не настільки важливий. Прагнучи спростувати подібне міркування, фахівці розповідають про невтішні факти впливу зіпсованих молочних зубів на розвиток і формування постійних. Щоб вашим діткам не знадобилися зубні імпланти ціна на які може бути досить вагомою, починати догляд за порожниною рота слід ще до прорізування першого зуба, використовуючи для цієї мети спеціальні серветки або бинт, змочений кип’яченою водою.

Переходити на зубну щітку слід з появою перших зубів. Спочатку це спеціальна пальчикова щіточка, далі дитяча щітка. Зубну пасту варто купувати лише після прорізування всіх зубів.

Довіряти дитині самостійно чистити зубки, стоматологи рекомендують не раніше 7-8 років.

Поради батькам

Малюки у віці 2-3 років прагнуть в усьому бути схожим на маму з татом, а тому щоденний особистий приклад може виявитися набагато ефективніше всіх умовлянь. Взявши дитину з собою в ванну кімнату, ви легко навчите його поводженню з зубною пастою і щіткою.

Можливо, ви здивуєтеся великій кількості дитячих мультфільмів на тему необхідності догляду за зубами. Перегляньте їх разом з дитиною. Всілякі історії для дітей, які не бажають чистити зубки, і про шкідливий карієс стануть вашими помічниками. Тільки не забудьте про щасливий кінець казки і про перемогу над карієсом за допомогою чарівної зубної щітки, за якою після перегляду ви можете відправитися разом з улюбленим чадом.

Включіть фантазію і зробіть чистку зубів елементом захоплюючої улюбленої гри дитини. Адже давно відомо, що граючи навчатися всьому новому, набагато простіше.

Пам’ятайте, що щоденне чищення зубів і є правильний догляд за порожниною рота, а не пізній візит до стоматолога. І навіть, якщо зараз вам доведеться неабияк постаратися, дорослі син чи дочка вам будуть вдячні за прекрасну білосніжну усмішку.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *