Позбавляємося від дратівливості – причини і поради

Всім відомо, що нервові клітини не відновлюються, і все ж іноді дратівливість стає настільки безконтрольною, що це починає хвилювати і починаєш замислюватися про стан здоров’я.

Психосоматичні причини є основними чинниками виникнення різних хвороб. Нервова система – настільки складний механізм, що будь-який, навіть самий маленький, збій в її роботі призводить до захворювання.

Змінена мова, різкі рухи, спітнілі долоньки, сухість у роті і ще багато неприємних симптомів виникає при дратівливості і гніві. Так чому ж виникає нервозність?

Причин кілька, і кожна з них може стати причиною безконтрольної дратівливості. Захворювання ендокринної системи та органів травлення, нестача вітамінів, гормональні порушення і ПМС – часті причини нервозності. До причин такого характеру належать також постійні стреси, депресія, перевтома, недосипання, брак мінералів і вітамінів.

На жаль, причиною може стати будь-який зовнішній подразник. Наприклад, у сусідів ремонт, начальник прискіпується, хамство в магазині, непорозуміння в родині і багато іншого. З кожним днем напруга накопичується, і потім відбувається той самий «вибух». Тому лікарі вважають, що стриманість – це не завжди добре. Потрібно давати собі розрядку, а не збирати напругу багато днів, а то й років. Іноді для цього достатньо змінити своє ставлення до проблеми, і, можливо, негативні емоції стануть позитивними. Часто дрібні проблеми і вирішуються просто.

Іноді причини нервозності сидять настільки глибоко, що знайти їх без допомоги фахівців буває вкрай важко.

Провокаторів предостатньо. Їх необхідно виявити і знешкодити. Втома – тільки одна з причин. Будинок, діти, кухня, магазини, робота – і це далеко не всі справи, які, як правило, виконує жінка за день. Здавалося б, можна відпочити у вихідні, але в ці дні прання, прибирання та інші клопоти по дому.

Невдоволення собою, постійна критика на свою адресу, неприємна ситуація, в якій доводиться працювати, – всі ці фактори діють руйнівно, вони пригнічують.

Роздратована жінка, прийшовши додому, все своє роздратування вихлюпує на рідних і близьких. Цього ніяк не можна допускати! Вони ж не винні, що у вас проблеми на роботі. У ваших близьких терпіння теж не безмежне, і ти сама можеш стати причиною дратівливості. А якщо на роботі положення зовсім нестерпне і ви не можете нічого змінити, може, є сенс змінити цю роботу?

Не ставте перед собою завдання, які не в силах виконати. Не вимагайте від оточуючих більшого, ніж вони зможуть зробити. Невиправдані надії, це ще один привід для роздратування.

Жіноча фізіологія завжди впливає на психологічний стан. Сплески дратівливості можуть траплятися як при щомісячними змінами гормонального фону, так і при серйозних жіночих захворюваннях. Будьте уважні до себе – надмірна дратівливість може бути наслідком захворювання.

Причин дратівливості маса, але, щоб звести до мінімуму сплески гніву і нервозності, необхідно відпочивати, спати не менше восьми годин на добу, займатися гімнастикою, гуляти на свіжому повітрі незалежно від погоди, загартовуватися, правильно харчуватися, більше відпочивати, ходити в кіно і театри, пити замість кави відвар цикорію.

Ніколи не дозволяйте неприємностям взяти вас у полон. Адже у вас є багато того, що може радувати і чим можна пишатися!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *