Сезон здоров’я відкритий!

Літом не потрібно робити спеціальні процедури для зміцнення здоров’я. Достатньо, просто, бути на свіжому повітрі. Використовуйте теплий сезон максимально ефективно: багато гуляйте – в будь-яку погоду і загартовуйтесь. Педіатри рекомендують після купання обливати малюка прохолодною водичкою, не одягати занадто тепло на прогулянку. Циркуляція тепла в дитячому організмі активніша, ніж у дорослих. Тому, дитина відчуває себе комфортно, навіть, коли Вам прохолодно.

Сприятливий вплив прогулянок

Для мами: фізична активність стимулює обмін речовин, підвищує тонус і зміцнює імунітет, а це, особливо, після пологів дуже корисно.

Для малюка: тривале перебування на повітрі має загальнозміцнюючу дію на організм малюка і його імунну систему, збагачує кров киснем, заспокоює і зміцнює нервову систему, тим самим допомагає протистояти хворобам. Запам’ятайте, що на свіжому повітрі ризик підхопити інфекційне захворювання – мінімальний, тому прогулянки – прекрасна можливість для Вашого малюка поспілкуватися з іншими дітьми.

Збираємось на прогулянку

Новонародженому важко пристосуватися до нових умов. Тож першу прогулянку слід відкласти на 5-7 днів. За цей час він навчиться правильно реагувати на зміни температури, звикне до переодягання, годування… Для першого виходу на вулицю варто обрати не дуже спекотний день. Спочатку погуляйте півгодини – цього, для малюка буде цілком достатньо. Поступово збільшуйте час. Дитина може гуляти по 2-3 години кожного дня. Тримайтесь подалі з коляскою від доріг, від вуличного шуму, краще поїдьте в парк.

Не відкладайте прогулянку в дощову погоду: в такі дні можна залишити коляску на балконі. Тільки запам’ятайте головне: не можна накривати коляску повністю, наприклад марлею – малюк буде отримувати значно менше повітря. А від комах його можна захистити і іншими способами – спеціальними засобами.

Що потрібно знати про прогулянки?

Вологе повітря при низькій температурі на відчуття значно холодніше. Враховуйте цей фактор.

Влітку в спекотну погоду в квартирі може бути задушливо, тому денний сон краще організувати на вулиці, у затінку, уникаючи прямого сонячного проміння. І, обов’язково, подбайте про спеціальні засоби від укусів.

Якщо ж у Вашій квартирі, навпаки, прохолодніше ніж на вулиці, то вивозьте дитину на прогулянку вранці і після 5-6 години ввечері.

Якщо у Вашому під’їзді немає ліфта або Ви не можете гуляти з коляскою з якихось інших причин, придбайте слінг або рюкзак-кенгуру. Але, майте на увазі, що коли дитина підросте, Вам буде важко носити її на собі, тому з 6-9 місяців комбінуйте такий вигляд прогулянок із прогулянками в колясці-тростині.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *