Чи допоможе схуднути вегетаріанська дієта?

Ви хочете зберегти здорове тіло, і все частіше замислюєтеся про вегетаріанську дієту? Веганство (вегетаріанство) – для багатьох це модний термін. Так, воно, може зробити вас здоровим, але це не завжди означає, що людина стане худою автоматично. Переваги вегетаріанської дієти вихваляють багато докторів і експертів.

Так, д-р Єва Добровська рекомендує 6-тижневий курс овочів і фруктів, як засіб від будь-яких проблем зі здоров’ям. Інший погляд на вегетаріанську дієту має дієтолог Маргарита Круковська.

– Вегетаріанська дієта це дієта дуже дефіцитна. Це стосується, насамперед, білка, амінокислот, заліза, вітаміну В12, кальцію, цинку, – пояснює експерт. – На практиці це неможливо отримати навіть з добре збалансованою вегетаріанською дієтою, – додає Круковська.

Єдине рішення для поліпшення якості цієї дієти полягає в прийомі високоякісних, відповідних комбінацій вітамінних добавок.

– Кожний прийом їжі повинен бути пов’язаний із зерновими продуктами: хліб, крупи, макарони з рослинними насінням. У здоровій вегетаріанській дієті відсутні дуже важливі елементи, наприклад, унікальні амінокислоти та білки, які присутні тільки в продуктах тваринного походження. Очевидно, рослинні продукти також є джерелом білка і амінокислот. Однак, як правило, їх зміст є неповним (або ці продукти просто нереально купити). В одних вміст амінокислот може бути меншим, ніж потрібно, а у інших відсутні взагалі. Таким чином, організм не в змозі повною мірою отримати той чи інший білок – розповідає Маргарита Круковська.

Дієтолог радить комбінувати з зерновими і бобовими культурами їжу, яка дозволяє заповнити відсутні амінокислоти. Це такі необхідні вітамінні добавки, як кальцій, залізо і амінокислоти. Їх нестача в результаті тривалого застосування вегетаріанської дієти може негативно впливати на наше здоров’я.

Здоровою альтернативою вегетаріанській дієті є інші системи здорового харчування.

Є кілька різновидів вегетаріанської дієти. Це лактовегетаріанська дієта, яка виключає м’ясні продукти, а також яйця і рибу, але дозволяє споживати молоко і молочні продукти. Є ововегетарианська дієта, яка дозволяє споживати яйця, але виключає з раціону м’ясо, риби і молоко. Такі дієти допомагають наситити організм, але не з’їсти зайвого і не набрати вагу.

Від здорової їжі Ви з часом станете краще виглядати, це факт. А схуднення буде природнім, хоч на це і потрібно більше часу. Втім, ефект буде довготривалим. Ще один момент: веганство вигідне для організму тільки тоді, коли це вибір життя. Не можна очікувати, що три тижні дієти дадуть можливість скинути вагу, а потім можна робити що хочеться.

Успіхів!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *