Статичне тренування
Для того щоб привести все тіло в тонус, не достатньо лише активних рухів, потрібен комплекс статичних вправ. Яка ж користь від них? Що таке статичні вправи і яким чином вони впливають на фігуру? Розглянемо всі ці питання детальніше.
Що таке статичні вправи?
Статична вправа це наявність напруження м’язів, але при цьому відсутність руху. Тіло і кінцівки людини знаходяться в нерухомому стані, але у великому напруженні і відчувають велике навантаження на себе.
Користь і шкода статичних вправ
Такі вправи використовують не дуже часто, більше воліючи динамічні. Але подібне тренування цілком природне для м’язів спини, коли хребет постійно утримує рівне положення і постійно перебуває в тонусі. Користь від таких вправ дуже велика. Якщо використовувати їх навіть у пів сили, то все навантаження моментально розподілиться на червоні м’язові волокна, а це, в свою чергу, призведе до змін тіла, наприклад, схуднення, оскільки активно буде спалюватися жир.
Ці вправи мають великий плюс – для статичного тренування купувати дорогі тренажери, або інші пристосування зовсім не потрібно. Такі заняття можна запросто проводити в домашніх умовах, і все необхідне вже є у вас під рукою.
Комплекс статичних вправ
Найчастіше професійні тренери радять використовувати комплекс з статичних та динамічних типів вправ. Виконувати їх потрібно до появи перших ознак печіння в м’язах. Як тільки Ви це відчули, потрібно відразу все припинити і дати м’язам відпочити.
Такий відпочинок,що дає м’язам хвилинне розслаблення, дуже важливий для загальної ефективності. В основному достатньо буде і 10-15 секунд, щоб зробити цю вправу. Головне пам’ятати, що під час вправи не можна затримувати повітря. Краще дихати спокійно і повільно, щоб не завдати шкоди своєму організму.
Як відбувається статичне тренування?
Перед тим як почати робити статику, потрібно зробити хорошу розминку для тіла. М’язи повинні бути ідеально розігріті. Тренери радять зробити невелику пробіжку або глибокі присідання. Після розминки всі ваші м’язи вже будуть готові до роботи.
Якщо у вас є можливість, то в інтернеті можна знайти багато варіантів відео, де показані статичні тренування.
Розберемо пару прикладів, де задіяно не один м’яз:
1) Упор лежачи. Починайте віджиматися від підлоги, але тільки наполовину. Зупиніться в такому положенні на 10 секунд.
2) Руки стисніть в кулаки, станьте навпроти столу і спробуйте ніби відсунути стіл, направляючи руки від себе. Затримайтеся на 10 секунд.
3) Станьте напроти столу, покладіть на нього руки і спробуйте натиснути на стіл, ніби намагаючись увігнати його під землю. Виконуйте не більше 10 секунд. Розслабтеся і повторіть вправу.
4) Тренування виконується на турніку. Спробуйте підтягнутися і одночасно піджати під себе коліна. Затримайтеся і потім розслабтеся. Дана вправа дуже добре тренує прес.
Це лише невеликий перелік вправ. Головне, Ви повинні зрозуміти саму суть статичного тренування і те, як воно впливає на загальний фізичний тип вашого тіла. Але не намагайтеся робити вправи більше 10 разів, краще через деякий час знову їх повторити. Це буде більш ефективно, ніж все і відразу.
Важливо пам’ятати і про те, що існують і протипоказання до статичного типу тренування. Якщо у вас слабка серцево-судинна система, то краще проконсультуватися з лікарем. Тому, що при статичних вправах довжина ваших м’язів різко змінюється, серцево-судинна система може сильно страждати від такого впливу на організм. Так само, варто відзначити, що статичні вправи можуть нашкодити, якщо виконувати їх неправильно, або ж занадто інтенсивно – відбувається порушення в організмі, а так само Ви можете заробити собі травму.
Як бачите, навіть виконуючи такий пасивний спосіб тренування, можна отримати хороший результат у вигляді гарного і підтягнутого тіла.