20 основних негласних правил дорожнього руху (відео)

Знання правил дорожнього руху, навіть досконало, не робить з вас професійного водія. До знань потрібно додати життєвий досвід і практику. Досвід дозволяє проаналізувати можливі дії інших учасників руху, а практика – блискавично реагувати на непередбачувані ситуації.

Крім того, чим більше часу ви проводите за кермом, тим більше ви дізнаєтеся про так звані негласні або народні правила дорожнього руху. Вони визначають неформальне ставлення учасників руху і передбачають жести, що дозволяють водіям краще розуміти один одного. В автошколах цього не викладають, адже основне завдання будь-якої навчальної організації дати базові знання.

Не завжди вчитися на власному досвіді добре – це довго і не завжди виправдано. Чому б не скористатися досвідом людей, які вже пройшли цю школу дорожнього життя? Ми не маємо наміру когось вчити чи наполягати на виконанні негласних правил, але готові поділитися досвідом.

У цьому матеріалі ми представляємо далеко не всі народні правила водіння, а лише частину з них.

1) Стоячи в заторі, пропусти виїжджаючу з двору (або іншої прилеглої території) машину.

Чому: якщо кожен буде думати, що хтось ззаду пропустить, виїжджаючи з двору завтра, доведеться довго-довго втискуватися в потік.

2) Якщо автомобіль, що їде попереду без будь-яких видимих причин починає гальмувати, не прагніть його з ходу об’їхати.

Чому: цілком імовірно, що дорогу перед ним переходить пішохід. Посадивши його на капот, ви цілком можете собі забезпечити довгий термін, під час якого споглядання неба в клітинку буде найцікавішим заняттям. А також, є ймовірність, що це авто-підстава або ж водієві, наприклад, стало погано. У будь-якому випадку краще пригальмувати і проінформувати про можливу небезпеку інших що їдуть за вами, включивши аварійку.

3) Не гальмуйте різко перед великовантажними авто – вони можуть не встигнути зупинитися за вами.

Чому: в кращому випадку це виллється в тривалий ремонт вашої машини, а в гіршому … Не будемо про сумне.

4) Не сигнальте, якщо людина “тупить”.

Чому: це тільки погіршить ситуацію. Його поведінка вже сама за себе говорить про недосвідченість чи неадекватність. У першому випадку вплив гучних звуків може змусити його робити ще більше помилок, а в другому додати роботу психіатру. Втім, не виключено, що ще й травматологу. Тільки знадобитися він може вам …

5) Моргніть зустрічній машині, якщо попереду небезпека або стоять інспектори ДАІ.

Чому: Водій знизить швидкість до дозволеної, що вже само по собі є позитивним моментом. З іншого боку, так як він не буде зупинений співробітником ДПС, то не змушений буде давати хабар, заощадивши сімейний бюджет. Формально вам подякує не один, а кілька людей. Можливо, малюк, який так чекає нову іграшку … з іншого боку, заперечить читач, чому треба попереджати порушника про те, що попереду контроль швидкості? Мовляв, нехай штрафують – уроком буде. Питання дійсно спірне – тут вже кожен сам вирішує, попереджати про ДАІ чи ні. Але про небезпеку, аварію, ремонт – треба.

6) На парковці займайте одне (!) Паркувальне місце.

Чому: згадайте власні висловлювання на адресу тих, хто це робить неправильно. Є бажання почути такі ж слова на свою адресу або отримати пошкодження автомобіля?

7) Якщо рухаючись по трасі, ви впираєтеся в затор чи іншу перешкоду включіть аварійку одночасно з гальмуванням.

Чому: додаткова індикація попередить водіїв, які їдуть за вами і зменшить шанси того, що хто-небудь з них уткнется в ваш автомобіль.

8) Якщо ви стали під зеленою стрілкою, а ззаду вас людина хоче повернути праворуч – будьте люб’язні трохи зміститися.

Чому: ПДР цього не вимагає, але вам будуть вдячні.

9) Якщо відчуваєте, що засинаєте – зупиніться, зробіть зарядку, випийте кави. А ще краще – поспіть.

Чому: навряд чи вас приваблює перспектива прокинутися посеред поля або в кюветі. Або на небесах.

10) Не в’їжджайте на перехрестя, за яким утворилася пробка. Навіть якщо горить зелене, і вам сигналять ззаду!

Чому: після того як світлофор перемкнеться, почнуть сигналити не тільки ззаду, але справа і зліва. Крім того, колеги по потоку можуть почати порівнювати вас з різними тваринами і органами людського тіла.

11) Зупинившись для повороту в лівому ряду, не вивертайте кермо у бік зустрічної смуги (тримайте колеса прямо).

Чому: найменший удар ззаду викине машину на зустрічну. І це буде не найкращий день у житті, якщо по зустрічній смузі мчать автомобілі.

12) Покинувши машину в дощ і / або вночі на трасі або за містом, позначте себе флікерами.

Чому: ви не диверсант, що пробирається в тил до ворога, маскування на дорозі ні до чого.

13) Під’їжджаючи до перехрестя з вимкненим світлофором, будьте обережні і не обганяйте машини, що пригальмовують.

Чому: цілком імовірно, що на ньому може знаходитися регулювальник. Лякати його не варто. Скривджені співробітники ДАІ страшно лаються і виписують максимально можливий штраф. Та й хто знає, раптом там взагалі плутанина якась. Краще почекати.

14) Якщо бачите, пішохода що збирається переходити вулицю, збавте швидкість ПОРАНЬШЕ, тим самим дайте зрозуміти і йому, і ти, що їдуть позаду, що зупиняєтеся.

Чому: гальмування прямо перед пішоходом тільки налякає його. Не треба давати людині відчути, звідки виділяється адреналін.

15) Якщо під час руху упустили що-небудь, не намагайтеся починати пошуки.

Чому: це відволікає увагу від дороги і може призвести до непередбачених ситуацій. Краще робити це після зупинки, а не упершись в задній бампер машини що їде поперед.

16) При парковці на вузькій вулиці стежте за тим, щоб залишалося достатньо місця для проїзду автомобілів, і складайте дзеркала заднього виду!

Чому: складені дзеркала не тільки полегшать життя пішоходам, а й іншим проїжджаючим повз автомобілістам. Вам же не потрібно, щоб ж дзеркало (а) відірвали …

17) Сама безпечна швидкість руху автомобіля – це швидкість руху потоку.

Чому: не треба вчити оточуючих ПДР, рухаючись по дорозі зі швидкістю 60 км / год, та ще й у лівій смузі, якщо весь потік їде 80. У кращому випадку вас назвуть диваком на букву “М”. У гіршому – доведуть це кулаками.

18) Не пригальмовуйте при перестроюванні з ряду в ряд.

Чому: не вносьте сум’яття в транспортний потік. Перебудовуйтеся в сусідній ряд з невеликим випередженням. І не “тупіть” при виконанні маневру. Зробивши крок, робіть другий, не нервуйте колег по потоку.

19) Почувши позаду сирену службового автомобіля, притисніться правіше або, якщо перебудуватися не можна – до розділової смуги зліва.

Чому: У разі зміщення лівіше між крайнім лівим рядом і сусіднім поруч утворюється місце для проїзду спеціального транспорту.

20) Майте терпіння і повагу, якщо в’їзд на паркінг вже 20 хвилин заблокований через дівчину, яка паркує авто.

Чому: не треба кричати на неї і висловлювати думку, яким способом вона, можливо, заробила на автомобіль. Краще запропонуйте їй свою допомогу. Припаркувавши її машину, ви економите власний час і банально зробите чоловічий вчинок.

Дані поради дійсно можуть вам допомогти в реальному житті. Намагайтеся бути адекватними і ввічливими з іншими учасниками руху, тоді і вони, швидше за все, дадуть відповідь вам тим же.

Світлове “спілкування” і звукові сигнали:

– Якщо вас пропустили, моргніть “аварійкою”, що в даному випадку буде позначати “дякую”.

– Якщо ви випадково когось “підрізали”, моргніть аварійною сигналізацією, що означає вибачення.

– Якщо на зустрічній смузі ви помітили перешкоду, яка може призвести до дорожньо-транспортної пригоди, перемикаючи ближнє світло на дальнє, ви попередите водіїв, що рухаються вам назустріч, про необхідність знизити швидкість.

– Якщо ви помітили, що в сусідній машині погано закриті двері, відкритий багажник, спущено колесо або є будь-які інші технічні несправності, порівнявшись з автомобілем, посигнальте і вкажіть на поломку жестом руки.

– Якщо ви рухаєтеся в крайньому лівому ряду, і вам моргають фарами, авто що йдуть позаду, по можливості перебудуйтеся в правий ряд.

– Звуковий сигнал ніколи не слід подавати, щоб викликати когось з дому; вимагати, щоб відкрили ворота, або прискорити рух іншого учасника руху, якщо він затримується при виконанні маневру.

– При швидкій їзді, русі вранці або ввечері, а також по гірських дорогах, коли сонце світить вам у спину, включіть ближнє світло фар. Це допоможе ідентифікувати ваш автомобіль на дорозі.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *