Як обрати весільного фотографа?

Весільна фотозйомка – дивне і зворушливе мистецтво, підвладне лише істинним гуру. Цікаві знімки назавжди збережуть в нашій пам’яті переливи багатих тканин сукні, легкість фати, вітер, розпатлані локони, поцілунки і, звичайно, любов! Але за всією цією легкістю, красою і романтикою приховані відповідальність, досвід і талант справжнього художника. Як не помилитися з вибором повелителя камери і чарівника спалаху?

Помилка багатьох пар в тому, що пошук весільного фотографа професіонала проходить в колі друзів і знайомих. Звичайно, в цілях економії можна відшукати власника пристойного фотоапарата і запропонувати йому відобразити ваше свято з обряду викупу і до … переможного кінця. Тільки от «переможний кінець» напевно випередить фінал церемонії, дуже вже чревата наслідками така співпраця. Адже на весіллі або працюють, або веселяться, і настане момент, коли знайомий «папараці» цілком віддасться торжеству, відсунувши на другий план місію фотографа. А постійні нагадування і контроль тільки втомлять вас і не кращим чином позначаться на знімках.

Безперечно, і серед «своїх» зустрічаються відповідальні майстри, але це радше виняток. Більше того, весільна фотозйомка – це особливий, винятковий вид роботи, де потрібна не тільки спритність маневрування технікою, а й талант «ловити момент». Навіть відмінні студійні кадри, створені в неквапливій обстановці, не гарантують якість весільного репортажу, де кожна мить унікальна. Тому, рекомендуємо зекономити нерви, і віддати перевагу профі.

Призначте зустріч, на ній приділіть увагу не лише портфоліо, а й особистості фахівця, адже з цією людиною Вам доведеться провести весь день, можливо і більше, а значить, спілкування має бути приємним. Якщо Ви мислите в одному напрямку, вловити і передати ваші емоції буде набагато легше. Істинний гуру ніколи не запропонує готові сценарії, а почне шукати унікальний сюжет у ваших образах і характерах. І обов’язково відшукає щось незвичайне, зумівши майстерно відобразити родзинку на знімках. Вам же залишиться лише захоплюватися майстерністю!

Кожна весільна фотозйомка має власний стиль – у розкутих і активних пар вона жива і сповнена імпровізації, а ось пози олов’яного солдатика і мінімум емоцій хороші лише для постановочної фотосесії. Прекрасно, якщо фотограф зуміє непомітно зловити щирі емоції так, щоб Ви і оком моргнути не встигли. Як правило, такі чудеса вершаться за допомогою дальнофокусного об’єктива.

Що стосується портфоліо, якщо в ньому зібрано по одному знімку з кожного весілля – це показник кількості, але аж ніяк не якості. Якщо ж майстер демонструє безліч знімків з однієї церемонії, можна говорити про професіоналізм, розглянути динаміку роботи і мистецтво показати цікаві моменти. Крім того, чітко проглядається ставлення фотографа до пари – ніяких шаблонів, тільки відображення індивідуальності.

Зверніть увагу і на застосування комп’ютерної графіки. Якщо за допомогою програм стирається маса похибок, а також є занадто темні і пересвічені кадри – це показники невмілого поводження з камерою. Неодмінно обговоріть кількість знімків на виході, терміни, варіанти обробки і носія, на якому будуть збережені ваші фото. У цій справі цікавість – не порок, а скромність недоречна. Цікавтеся всіма нюансами, докладно розкажіть про моменти церемонії, які мрієте закарбувати, будь-то оригінальні сюрпризи, весільні конкурси, порхаючі метелики, або голуби, що злітають вгору. Розпитайте про апаратуру, об’єктиви і прийоми майстра. Багато хто, наприклад, використовує два об’єктива, що дозволяє вести більш широку зйомку і акцентувати увагу на деталях. Великим плюсом стане наявність дальнофокусного об’єктива, завдяки якому можна створювати оригінальні портрети і ефектно ловити емоції.

На піку популярності весільна фотозйомка в чорно-білих тонах, адже монохромні знімки якнайкраще передають настрій, не відволікаючи буйством фарб. Поєднуйте всілякі колірні і композиційні варіанти, а головне – не затягуйте з вибором фахівця і не відкладайте справу на потім. Пошук весільного фотографа, справжнього профі вимагає часу і терпіння, але хто постоїть за ціною, якщо в кадрі – любов!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *