Татусева доця – доця на все життя!
Існує стереотип що, син для батька – це головне його досягнення, його спадкоємець, продовжувач прізвища, але, коли народжується доця, все це вже немає значення.
Дочка для батька – це його ідеальна жінка! Чоловіки хочуть, щоб їх любили просто так, без всіляких там “помив посуд, прибив цвях – люблять, не зробив – не люблять”. Кожен прагне любові Абсолютної і татусі часто знаходять таку любов у своїй донечці. Ще зовсім маленькою, доця дивиться на тата обожнюючим поглядом і серце його мліє. Ну і що ж відбувається? Батько проявляє до доні більше ніжності і тепла (ніж до сина), зауважень робить мало, покарання – рідкість і часто бере її на руки.
Яку ж роль відіграє батько у вихованні дівчинки?
Вікно в світ чоловіків
Сучасний батько може зруйнувати ще один патріархальний стереотип, за яким головне у вихованні дівчинки є домоводство. Станьте для своєї доні першим вчителем з природознавства, фізкультури. Хто краще за батька навчить дочку плавати, пірнати, покаже як правильно орієнтуватися в лісі чи розпалити вогонь…
Проте, головна місія тата – познайомити доню зі світом чоловіків. Якщо батько правильно сформує позитивне уявлення в дочки про чоловіків, то згодом, в дорослому житті, це допоможе їй в налагодженні хороших стосунків з ними.
Головне – будьте спочатку другом, а вже потім батьком.
Подолання дитячих страхів
Одна з головних задач батька – допомагати дитині в подоланні різноманітних страхів. Неписаними нормами дівчаткам дозволяється більше боятися ніж хлопчикам. І ті ж самі норми говорять про те, що батько найбезстрашніша людина в світі. Тому, постарайтеся навчити вашу дочку прораховувати можливий ризик і уникати небезпечних ситуацій. І головне, ваша дівчинка повинна з раннього дитинства бачити і знати, що ви її головний захисник, з яким завжди спокійно.
Покарання: так чи ні?
Бійтесь стати батьком, якого боїться дитина. Авторитет батька і авторитет чоловіка з ременем – різні поняття. І тут не важливо б’єте ви рукою, словом чи розгніваним енергетичним полем, ви все одно б’єте. Як говорять психологи, карати дитину ви можете до того часу, поки вона залежна від вас, але потім все життя вона зможе карати вас. То що ж робити? Не карати, а виховувати, навчати, любити.
Позитивний життєвий сценарій
Звичайно, для того щоб у дитини сформувався позивний сценарій майбутнього життя, необхідні різні фактори. Любити дитину просто так, а не за її заслуги, бути завжди на її стороні, підтримувати її у всьому. Частіше хваліть свою доню.
Особливо сильно діє “похвала рикошетом”, це коли ви хвалите свою дочку комусь, але в її присутності. Використовуючи різні методи виховання, не забувайте давати вашій донечці трохи свободи. Таким чином, ви разом напишете сценарій її життя.
І найголовніше, щоб власне тато підбадьорював свою донечку в важких ситуаціях, починаючи з падаючої вежі з кубиків в маленькому віці і закінчуючи… не закінчуючи ніколи, тому що їй завжди буде потрібна підтримка батька!
Якщо у вас росте доця, то…
…усвідомте свою відповідальність. Пам’ятайте, що ви є необхідні в її житті, так само як і мама. Власне, завдяки вам вона отримає знання про те, яким повинен бути чоловік та яким повинне бути ставлення чоловіка до жінки. Ці основи закладаються ще в 3-5 років дівчинки.
…гармонійні відносини з доцею можливі тільки тоді, коли для чоловіка на першому місці стоїть дружина. Любов до дочки повинна йти через любов до дружини.
…для дівчинки дуже важливою є батьківська підтримка. Самооцінка дівчинки більше залежить від думки батька, ніж від думки матері чи інших людей. Якщо батько вірить в успішність дочки, в її красу, то і дочка росте з вірою в те, що вона сильна і що обов’язково досягне успіху.
…критика повинна бути делікатною. Якщо критика мами – це як “як горохом об стіну”, то необережне таткове слово на таку ж тему може породити комплекс.
Особливо, якщо це стосується зовнішності. Тому тато зобов’язаний називати свою дочку красунею і розумничкою. Об’єктивна критика, звичайно, потрібна, але все це потрібно робити делікатно.
…заохочуйте прояви жіночих якостей. Для кожної дівчинки буде приємно, якщо ви помітите, як гарно вона прибрала кімнату, помила посуд, гарненько одягнулася. І важливим є те, щоб тато схвалював таку поведінку вголос, тому що згодом вони стануть внутрішнім ресурсом дочки і це допоможе їй в майбутньому.