Тактика виживання вдома, або життя без комплексів
«Важливо не те, що у Вас є комплекси, а те, що Ви будете з ними робити».
Психолог К. Юнг
В кожній людині живе багато комплексів. В одних – вони пов’язані із зовнішнім виглядом, у інших – з соціальним становищем чи нереалізованими мріями… А ще хтось, взагалі, ретельно приховує від усіх і від себе також, ці ж самі комплекси. І в меншості залишаються ті, які все своє життя намагаються побороти свої недоліки, приблизивши себе до омріяного ідеалу.
Жінки тут поза конкуренцією! Кожна з нас, дивлячись у зеркало, часто собою не задоволена: то фігура не така, то шкіра якась тьмяна, то волосся не так лежить… А тут ще і чоловік зі своєю критикою: пересолила, недосолила і взагалі… не як у мами! Нам ж і так не легко! І від коханого ми очікуємо всього лиш підтримки. Хіба це багато?
Хто на світі найкрасивіший?
Тут важливо є зрозуміти, чи насправді чоловік не задоволений твоєю зовнішністю. Чи він просто відповідає на постійні запитання про твій зовнішній вигляд. Запамятай, якщо чоловіка насправді не влаштовує те, як Ти виглядаєш, він про це скаже прямо. У інших випадках, скоріше за все, Ти сама, «накручена» своїми комплексами, шукаєш в його словах прихований підтекст. Насамперед, навчися подобатися сама собі, тоді будь-яка чоловікова фраза не буде сприйматися як натяк на його незадоволення.
Синдром Пігмаліона
Він намалював собі ідеальну картину дружини (як правило, дуже-дуже схожу на його маму) і тепер намагається зліпити з тебе ідельну супутницю в житті. Проте (хоч і важко визнати), ми – жінки і самі доволі часто нариваємося на досить образливі коментарі від коханих. Чому так? А все через наші «чарівні» три слова: критика, контроль і поради. Власне цього не стерпить жодний чоловік – ніколи і ні за яких обставин! І у відповідь почне «огризатися»: «Ага, тепер я недостатньо заробляю? А ти хоч копієчку заробила? Мало допомагаю по дому, а ти глянь, який бардак розвела!..» і так до безконечності.
Матеріально залежна – значить утриманка!
На жаль, жіноча робота по дому не ціниться належним чином. І немає значення наскільки вона важка, все одно чоловік свою зайнятісь вважає більш важливою. Ще гірше в ситуації, коли чоловік сумнівається у власній мужності і як наслідок, рівень зарплатні стає єдиним способом підняття свого престижу і самоповаги. В такому випадку треба просто підрахувати (це рівень шкільної програми): праця повара, праця домогосподарки і праця няні ціниться сьогодні дорого. Близько 2000 доларів на місяць!!!
Мама, дружина, домогосподарка і …все!
Це ідеальний варіант для деяких чоловіків. Він просто боїться за тебе і тому занадто оберігає. Або ж, через власний егоїм, не хоче тебе нікуди відпускати. При цьому чоловіки полюбляють апелювати до твого почуття обов’язку. Мовляв, підеш і не встигнеш приготувати вечерю, і прочитати казочку малюку… Але, якщо Ти чітко впевнена, що тобі потрібно виходити на роботу, чи піти на курси, чи просто з коліжанками по магазинах – це треба обов’язково озвучити своєму чоловіку. Можливо, він боїться твоєї «свободи». Постарайся запевнити його в тому, що це тобі насправді потрібно. Скоріше за все він зрозуміє тебе і змінить свою думку.
Недолік? Ні! Стимул для власного розвитку!
Комплекс – це усвідомлення своєї недосконалості. І спеціалісти вважають, що критика не завадить, вона лише стимулює стати кращою, хоча вислуховувати її від чоловіка неприємно і дещо образливо.
Комлекси, ті що їх навіюють чоловіки, найчастіше всього виникають в найбільш важливих сторонах життя жінки: «мама», «господиня», «ідеальна жінка», «робота»… Але, ці комлекси не такі вже і погані. Вони всього лиш відображають прагнення до іделу – чи то вдома, чи на роботі. Тому їх слід сприймати як причину до самовдосконалення.
Проте, існує думка, що якщо чоловік постійно постійно вказує на твої недоліки (зовнішні чи внутрішні), то очивидно, що він озвучує скоріше свої проблеми. В цій ситуації твоя задача – навчитися захищатися і справлятися з негативом.
УСТАНОВКИ ДЛЯ ЖИТТЯ БЕЗ КОМПЛЕКСІВ:
– Я люблю себе за те, що я така, яка є!
– Мені не потрібно «заробляти» щастя і любов. Я заслуговую на все це!
– Я поважаю думки і вчинки інших людей. Вони нітрохи не краще і не гірше за мене.
– У першу чергу я несу відповідальність за себе. Я не винна у нещасті інших.
– Я не чекаю, що хтось прийде і врятує мене. Моє життя залежить тільки від мене.