6 порад для успішної рибалки

Рибалка добре відволікає від проблем, міських і повсякденних турбот. На ній можна зарядитися позитивом та енергією, насолодитися тишею, відмінним клюванням, незабутньою природою. А також привести свої почуття, думки в спокійний і врівноважений стан.

Багатьом подобається цей вид відпочинку, подобається проводити час наодинці з самим собою, або ж навпаки з гарною компанією, але головне подалі від міської суєти. Саме тому любителів порибалити стає все більше і більше.

Хочете дізнатися секрети гарного улову? Тоді ось Вам цінні поради.

6 цінних порад для успішної рибалки

Щоб риболовля була насиченою, дала відмінні результати, розглянемо основні особливості та тонкощі.

Місце ловлі

1. Вибираємо і вивчаємо вдале місце для ловлі риби

Риба завжди відчуває тривогу і небезпеку. Тому вона обирає безпечні місця проживання. Зазвичай це:

  • поблизу заростей водяної рослинності;
  • під корчами;
  • в заплавах.

Також її приваблюють місця – в мутних водоймах. А як же інакше? Адже вона там непомітна. Нестрашні їй і різкі перепади глибин.

Досвідчені рибалки спеціально приваблюють, таким чином, рибу. Роблять для них каламутну воду або штучні закоряжені ділянки.

на риболовлі

2. Сприятлива погода та знання уподобань і поведінки риби

Не всі риби воліють гарну погоду. Наприклад, така риба як сом, добре клює у вітряну погоду, а така як щука – в дощову, похмуру, майже штормову, коли тиск знижується. Існують безліч різновидів риб, які прокидаються і стають активними тільки вночі. Вдень вони – пасивні, і їх дуже важко зловити. Отож, для успішної риболовлі потрібно чітко знати спосіб життя, поведінку, переваги і вподобання риби яку Ви збираєтесь ловити.

Прикормка для рибалки

3. Передумова вдалої рибалки – правильне підгодування

Як підгодовування добре підійдуть:

  • різні каші;
  • звичайні черв’яки;
  • пшеничний хліб.

Але тут знову ж таки, все залежить від уподобань риби яку Ви збираєтесь ловити. Приготувати правильне підгодовування це ціла наука, адже воно може містити безліч компонентів, склад і суміш яких відрізняється в залежності від водойми, риби, погоди і т.п. Якщо Ви не маєте досвіду у приготуванні прикормки, то краще звернутись у спеціалізований риболовний магазин де неодмінно є різні варіанти підгодовувань для різних видів риб і різних умов ловлі. Головне рибу не перегодувати, а то вона перестане клювати.

Наживки для рибалки

4. У рибалки повинно завжди бути багато видів наживки

На жаль, через великий пресинг на наші водойми передбачити уподобання риби дуже важко, до того ж, воно може змінюватись по кілька раз на день. Тому дуже бажано щоб риболов мав максимальну кількість наживок, насадок та приманок. Для ловлі хижої риби це: воблери, блешні, силіконові приманки, живець. Для ловлі білої, тобто, мирної риби добре підійдуть опариши, черв’яки, мотиль, перловка, кукурудза, тісто, хліб і т.п.

рибалка

5. Максимальна тиша і непомітність

Риба зазвичай дуже полохлива, тому для успішної її ловлі необхідно дотримуватись максимальної тиші, а снасті повинні бути якнайтоншими, та найнепомітнішими. Корисним також буде спеціальний рибальський одяг, можливо камуфльований, який би не видавав Вас на березі водойми, а зливався з навколишнім пейзажем. Забудьте про яскраві кольори які видні з далеку, адже у риби відмінний зір та інстинкти.

спорядження для рибалки

5. Комфорт та спорядження

Важливо щоб рибалці нічого не заважало, щоб він почував себе комфортно у будь-яких умовах, тоді він не буде відволікатись а повністю присвятить себе самому процесу. Рибалка досить втомлює фізично, і часто риболову потрібно переміщатись на великі відстані, і коли при цьому почувати себе не комфортно то задоволення, а відповідно і видатного результату, годі чекати. Наприклад, в багатьох випадках буде корисниою наявність термобілизни  – вона дозволить почуватись добре у широкому колі температур. Це ж стосується і спорядження, воно повинне бути зручним і надійним, адже тільки уявіть, що можна отримати від рибалки, коли пройшовши кілька кілометрів в одну сторону раптово рветься шлейка у рюкзака?

рибалка

6. Ловити рибу там де вона є

Напевно, зі зрозумілих причин, найголовніше правило . Але воно не таке просте як виглядає на перший погляд. Головне ловити, виїжджати на водойму якнайчастіше і не втрачати завзяття – від цього знання водойми і поведінки риби, досвід і розуміння що потрібно для успішної риболовлі.

Підсумки

У кожного рибалки є свій секрет з ловлі риби. І щоб риболовля була по-справжньому уловистою, потрібен хороший досвід у цій справі.

Нехай рибалка додасть Вам гарний настрій і прекрасний відпочинок!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *