Які трав’яні чаї корисні?

Відомо, що трав’яні чаї допомагають позбутися від деяких захворювань. Вони заспокоюють нерви, сприяють зниженню ваги, знімають біль, активізують роботу шлунка. Єдина умова отримання користі від трав’яного чаю – правильне його використання.

Раніше ми говорили про цілющі властивості кави. Сьогодні поговоримо про трав’яні чаї. Багато людей взагалі не використовують трав’яні чаї, інші сильно захоплюються ними. Але, треба пам’ятати, що ароматні чаї проявлять свої цілющі властивості, тільки при розумному їх використанні. Трав’яні чаї є допоміжним засобом при будь-якій терапії. У боротьбі, з якими хворобами використовують чаї, і які саме?

1. Чай з м’яти

Сильний релаксант, тому він рекомендується жінкам під час менструацій. Він знімає напругу, допомагає при шлункових розладах, регулює травлення. Це ароматний і смачний чай, який у спеку можна використовувати в холодному вигляді з лимоном і з льодом.

2. Чай з кропиви

Високий вміст кальцію, заліза і вітамінів в цьому чаї, робить його незамінним для вагітних жінок. У годуючих мам він стимулює вироблення молока.

3. Чай із звіробою

Відмінно тонізує роботу печінки і жовчного міхура. У період менопаузи полегшує процес гормональних змін. Це відмінне знеболювальний, жарознижувальний та
протизапальний засіб.

4. Чай з меліси

Має заспокійливу дію, заспокоює мігрень, покращує сон, захищає від бактерій і вірусів. Заспокоїти нервову систему і нормалізувати сон можна при регулярному вживанні запашного навару меліси.

5. Чай з ромашки

М’яко заспокоює нерви, має протизапальну дію, заспокоює шлунково-кишкові розлади, діє як релаксант. Застосовують у боротьбі з коліками у немовлят.

Як правильно приготувати трав’яний чай?

Чай з трав заварюють не окропом, а гарячою водою. Залиті сухі трави накривають кришкою і залишають для заварювання на 5-10 хвилин.

Як правильно приймати трав’яний чай?

Трав’яний чай краще випивати в тиші, в денний час. Ці кілька хвилин повинні бути присвячені собі і своїм думкам, в цей час треба відпочивати і наповнюватись енергією. Не варто сильно захоплюватися однією і тією ж травою, лікувальні чаї краще чергувати, і міняти їх раз на два тижні.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *