Кишенькові гроші для дитини

Наші діти швидко ростуть і кожний їхній проміжний період по своєму цікавий. Діти завжди хочуть багато іграшок, цукерок та інші для них “потрібні речі”, але звичайно вони до кінця не розуміють, що батькам потрібно працювати щоб купити бажане для своєї донечки і свого синочка. 

Питання кишенькових грошей – один з найбільш гострих у стосунках батьків і дітей. Скільки давати на їх особисті витрати? Як виховати у дитини відповідальне ставлення до грошей? І де та межа, яку не варто переступати батькам? В ідеалі в таких питання варто проконсультуватись зі знаючими людьми, але кожен знаходить відповідь на це питання по своєму.

Дитячий психолог Ніна Гладських вносить ясність у це питання:

1. Виробіть чітку стратегію

Ви повинні бути послідовні у своїй “грошової” політиці. Інакше дитина моментально відчує вашу слабину і миттю сяде на шию. І не тому, що вона погана, а тому, що діти готові дотримуватися лише залізних правил, після того, як вони неодноразово перевірять їхню непорушність.Не усувайте дитину від контакту з грошима, але і не давайте більше необхідної суми, бо тоді дитина може «купувати» прихильність своїх однолітків, і підтримувати спілкування аж ніяк не завдяки своїм якостям, а лише через те, що має гроші.

2. Визначтеся, з якого віку можна давати на кишенькові витрати

Сьогодні навіть 5-річні діти, граючи на майданчику, можуть відбігти до сусіднього ларька за морозивом. Але тільки вам вирішувати, з якого віку син чи донька вже можуть отримати гроші у власне розпорядження – а це залежить, в першу чергу, від того, наскільки ви їм довіряєте.Дайте можливість дитині самій вибрати на що витратити свої заощадження, навіть якщо цей вибір не зовсім вірний.

3. Чи варто давати гроші за щось?

Іншими словами – оплачувати гарні оцінки в школі, виконання справ по дому і т.п.? Тут думки фахівців розходяться. Наприклад, західні психологи дадуть позитивну відповідь. Але Ніна Гладских вважає, що таким чином батьки зводять мотивацію дітей до виключно меркантильного рівня. Вже краще оплачувати те, що дійсно оплачується. Приміром, коли мені було 15 років мама взяла мене допомагати їй по роботі протягом місяця. Було заздалегідь обумовлено що я отримаю 500 грн. Це був прекрасний досвід і відчуття особисто зароблених грошей просто неможливо передати!

4. Встановіть бюджет на кишенькові витрати

Планувати його краще заздалегідь – на тиждень, а то й на місяць вперед. Таким чином дитина буде вчитися свідомо підходити до своїх витрат і продумувати їх заздалегідь.

5. Заохочуйте економію

Якщо дитині вдалося заощадити якусь суму, похваліть її, поставтеся до цього як до досягнення. Якщо вона збирає на щось конкретне, обов’язково підтримайте її починання.

6. Присвятіть дитину у фінанси сім’ї

Це, звичайно, не означає звалити на неї інформаційний тягар дорослих проблем. Але нехай вона буде в курсі, що ви – не вічний гаманець і що існують інші витрати і гроші даються вам не так легко.

7. Пограйте у фінансові ігри

Таких зараз безліч для дітей різного віку, від простих до зовсім вже дорослої, але дуже цікавої стратегії Cash Flow. Ігрова форма – найкращий варіант донесення інформації до дитини. Можна навіть помінятися ролями і нехай вона побуде в ролі батьків, які планують сімейний бюджет.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *