Знайомимося з навколишнім світом: осінні розвиваючі заняття

Кожна пора року по-своєму прекрасна. Осінь не виняток. Дерева ніби охоплені вогнем, і вітер кружляє в повітрі полум’яні листя. Птахи ласують ягодами, а перші заморозки прикрашають павукові мережі найтоншим алмазним різьбленням. Щоб ваша дитина теж помітила всю цю красу, розкажіть їй про осінь за допомогою самих різних розвиваючих занять. Нехай дитина відчує всю красу і поетичність цієї пори року і стане трохи ближчою до природи.

Перелітні птахи

Перелітні птахи

Поспостерігайте за зграями перелітних птахів, розкажіть дитині про те, які птахи відносяться до перелітних. Подивіться на різні види птахів, почитайте про них. Якщо вийде знайти на вулицях і в парку пташині пір’їни, спробуйте визначити, кому вони належать.

Осінній букет

Осінні вірші і яскраві букети

Осінь – відмінний період, щоб провести час всією родиною за читанням книг і розучуванням віршів. Коли за вікном дощитиме, можна зібратися всім разом і почитати улюблені вірші про осінь. А під час прогулянки зібрати букет з осіннього листя.

Висаджування дерев

Посадіть дерево

Щоб дитина полюбила природу і навчилася її цінувати, восени купіть саджанець дерева на ринку і посадіть його поруч з будинком. Можна навіть придумати йому ім’я. Нехай малюк доглядає за ним, спостерігає всю зиму, а навесні радіє тому, як крізь бруньки пробиваються перші листочки – на його власному дереві.

Діти збирають гриби

У ліс за грибами

Одягайте гумові чоботи і дощовики і вирушайте в ліс за грибами. Осінь – найкращий час для тихого полювання. Під час прогулянки можна знайомити дитину з деревами, травами, а якщо пощастить, то і з лісовими мешканцями. Щоб малюку було цікавіше збирати гриби, попередньо прочитайте, які види бувають: лисички, білі гриби, рижики, сироїжки. Також розкажіть дитині про поганки і мухомори.

Осінній врожай

На дачу за яблуками і урожаєм

Обов’язково поїдьте на дачу або в село. Разом з дитиною візьміть участь у зборі врожаю. Зберіть останні яблука. При цьому можна розповісти малюкові про те, які бувають сорти цього фрукта, які з них ростуть у ваших краях, а які привозять, наприклад, з півдня.

На дачі запропонуйте дітям зайнятися осінніми заготовками разом з бабусею. Нехай допоможуть підготувати овочі, помиють їх або почистять.

Ягідний пиріг

Готуємо смачний ягідний пиріг

Якщо у вас немає можливості взяти участь у зборі врожаю та інших осінніх клопотах, можна купити ягоди на ринку і спекти разом з дитиною осінній ягідний пиріг.

А ось і один з рецептів: Ягідний пиріг Осінній

Зоряне небо

Поспостерігайте за зоряним небом

Осінні ночі особливо темні, тому в цей час року зручно спостерігати за зірками. Увечері після ясного дня разом з дитиною прогуляйтеся по парку і подивіться на нічне небо, в ідеалі це зробити за містом, там небо більш ясне.

Перш ніж вирушити на нічне полювання, прочитайте про зірки і сузір’я. Так буде ще цікавіше.

Покажіть дитині світ природи – такий простий і такий складний, таємничий, чарівний і повний загадок. І вона обов’язково виросте чуйною і допитливою, полюбить все, що її оточує.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *