Скандинавське ходіння

Ти скажеш, що освоювати новий вид спорту занадто складно? Не у випадку зі скандинавським ходінням. Для того, щоб це освоїти, достатньо лише зробити перший крок, на який потрібно зважитися, як в дитинстві. Далі все буде значно легше. Nordic Walking – це звичайна прогулянка з використанням спеціальних палиць. Цей вид спорту доступний для кожної людини, і це не залежить від того, який у тебе вік. Це доступний спосіб для поліпшення фізичної форми і профілактики багатьох хвороб.

Це заняття взяло свій початок у Фінляндії, коли лижники-професіонали шукали спосіб тренувань в літній період, коли снігу немає практично ніде. Вони придумали свій вид тренувань – біг зі спеціальними палицями без лиж. В кінці минулого століття дослідження лікарів дали абсолютно несподівані результати – вони показали, що такий вид тренувань дуже позитивно впливають на весь організм. Це стало початком широкого застосування і активної популяризації Nordic Walking.

Медичний ефект

Здорове ходіння – це передусім радість, а не навантаження для тебе. Це веселе заняття просто вимагає регулярності – півгодини в день три рази в тиждень вже дадуть відчутний оздоровчий ефект на опорно-руховий апарат і організм в цілому. При таких заняттях знижується вага, рівень холестерину, зникають болі в плечах, шиї і спині (а вони є у всіх, з нашим-то сидячим способом життя). Через місяць-півтора стане набагато рівніше постава, навіть стане легше дихати. Особливо такі заняття допомагають при хворобах суглобів, особливо цей вид спорту підійде тим, кому протипоказані надто великі спортивні навантаження. Nordic Walking вже полюбили більше п’яти мільйонів людей по всьому світу, так що приєднуйся!

Велика користь

Є кілька переваг:

1. Це просто. Освоїти цю техніку можна за пару занять з інструктором, або навіть самостійно.
2. Кожному доступно. Палиці легко можна купити в спеціалізованих магазинах, більше ніяких витрат.
3. Еффективність. Вона визнана лікарями, причому за багатьма показниками вона краще, ніж звичайний біг.

Оптимальну ступінь навантаження ти визначиш для себе самостійно. Це заняття дуже зручне, втомленим себе ніхто не відчує. Вибір місця для тренування не обмежується – досить лише вашого бажання зайнятися собою. Шведські лікарі вже оцінюють таке заняття як більш ефективне, ніж біг, і доказів цього кілька:

1. Тренується 90% м’язів тіла
2. Зміцнюється опорно-руховий і вестибулярний апарат
3. В тонусі одночасно знаходяться м’язи і верхньої, і нижньої частини тіла
4. Палиці знижують навантаження на суглоби, особливо на коліна
5. Зміцнюється весь організм, переважно від якісної регуляції обмінних процесів.

Єдине протипоказання для таких занять – це важкі хвороби серця, загострення хронічних захворювань, астма, гіпертонія, інфекційні захворювання. У цих випадках краще проконсультуватися з хорошим лікарем, щоб він визначив, чи можна тобі займатися скандинавським ходінням.

Починаємо!

Ходити вміємо, цього ми навчилися давно. Тут же все не настільки просто, потрібно буде звикнути. Краще почати заняття під наглядом тренера. Техніка руху точно така ж, як на лижах – одночасно задіюється протилежна рука і нога, стопа рухається з п’яти на носок. Якщо просто йти тобі нудно, можеш чергувати з короткими пробіжками, комбінувати швидкий і повільний крок, паралельно рухати палицю і ту ж ногу. Якщо у тебе досить хороша фізична форма, можеш використовувати обважнювачі для палиць.

Палиці для цього спорту не лижні – вони занадто довгі і важкі. Спеціальні палиці можна купити, в комплекті з ними йдуть наконечники для різних прогулянок: гумові для прогулянок на асфальті або кам’янистій території, металеві – для піску. Також у цих палиць є спеціальна рукавичка – так палицю тримати зручно і досягається правильне навантаження на м’язи.

Правильно тренуємося

Почнемо з того, що тренуватися щодня не варто. Організм повинен отримувати достатньо часу на відпочинок. Для першого заняття вистачить 20 хвилин, далі можна поступово додавати по 5-10 хвилин. Для того, щоб тримати м’язи в тонусі достатньо 2-3 тренування на тиждень тривалістю в півгодини.

Тренуватися слід в комфортній позі, з прямою спиною і розслабленими вільними плечима. Палиці повинні знаходитись як можна ближче до тіла. Йти варто в ритмі, в якому ти будеш здатна підтримувати розмову. Контрольна перевірка проводиться так: ти повинна не задихаючись встигнути вимовити фразу приблизно з 5 слів. Велике значення в Nordic Walking має дихання – два кроки це вдих, три кроки – це видих. Дихати можна і ротом, якщо тобі важко або рухаєшся досить швидко.

Ну і нарешті, для таких занять тобі знадобиться зручний одяг і спортивне взуття. Таке тренування буде підтримувати твою форму, допоможе навічно скинути пару зайвих кілограмів в місяць. Ласкаво просимо в новий вид занять спортом!

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *