Дієта без дієт: 10 принципів інтуїтивного харчування

У західних країнах все більше зростає інтерес до «інтуїтивного харчування». Його методика була розроблена доктором Стівеном Хоукс. Свого часу, доктор, що страждав від повноти, постійно випробовува себе голодуваннями і важкими дієтами, однак ненависні кілограми поверталися дуже швидко. Тільки після того, як Хоукс розробив методику інтуїтивного харчування, він зміг схуднути на 22 кілограми і зберегти цей результат.

Інтуїтивне харчування докорінно відрізняється від дієти. Дієта вчить нас обмежувати бажання, відмовляти організму в його вимогах, що надалі веде до зриву і об’їдання, оскільки організм вимагає свого. А інтуїтивне харчування слідує принципу: дай організму саме те, чого він вимагає, почуй його, і він буде задоволений. Тому що тіло знає, що йому потрібно.

1. Відмовтеся від дієт

Прийдіть до чіткого усвідомлення того, що будь-яка дієта шкідлива і марна. Викиньте книги про дієти і журнальні статті, які пропонують помилкову надію втратити вагу швидко, легко і назавжди. Розлютіться на всю ту брехню, через яку ви відчували себе невдахою кожного разу, коли дієта переставала працювати і ви знову набирали у вазі. Якщо ви залишите у свідомості хоч мізерну надію того, що десь вас може чекати нова, краща і більш ефективна дієта, ви не зможете сконцентруватися на інтуїтивному харчуванні.

2. Поважайте свій голод

Давайте своєму тілу адекватну кількість енергії і вуглеводів. Інакше ви легко зірветеся при першій же спокусі. Якщо ви дочекаєтеся моменту надмірного голоду, всі спроби помірного і свідомого харчування здадуться швидкоплинними і такими що не мають в даний момент ніякого значення. Саме розпізнання перших біологічних сигналів голоду і є початком довірчої дружби між вами та їжею. Дуже важливо привчити себе до їжі виключно для втамування голоду.

3. Киньте виклик контролю харчування

Скажіть гучне «Ні!» Думкам в голові, які твердять вам, що ви – молодець, якщо споживаєте менше 1000 калорій, і зовсім погано, якщо дозволили собі шматок шоколадного торта. Контроль харчування винить вас за всіма правилами, відповідно до прочитаних в журналах. Він знаходиться глибоко в підсвідомості, викрикуючи колючі звинувачення. Позбавлення від такого контролю – вирішальний крок у бік інтуїтивного харчування.

4. «Помиріться» з їжею

Оголосіть перемир’я, припиніть бій з їжею! Надайте собі безумовний дозвіл їсти. Якщо ви говорите собі, що не можете або не повинні їсти певну їжу, з часом ця відмова перетворюється в неконтрольовану тягу і, як результат, переїдання. Причому з таким розмахом, як ніби це ваша остання вечеря. З неодмінним почуттям провини і зайвими кілограмами після цього.

5. Поважайте своє почуття насиченості

Прислухайтеся до сигналів свого тіла, яке повідомляє вам, що воно більше не відчуває голоду. Зверніть увагу, як ви себе почуваєте в ті моменти, коли ви комфортно ситі. Зробіть паузу під час їжі і зверніть увагу на смак їжі, ваш рівень насиченості і почуття ситості в цей момент. Оцінюйте насичення за 10-бальною шкалою (10 – переїдання, 1 – сильне почуття голоду). Зупиніться на 5-6 балах, навіть якщо на вашій тарілці ще залишається їжа.

6. Знайдіть фактор задоволеності

В азіатських країнах більшість людей за своєю природою – інтуїтивні їдці. Вони вірять, що їжа – одна з найбільших насолод. Вони їдять, коли голодні, і зупиняються, наситившись. Коли ви їсте саме те, що вам подобається, в сприятливому і привабливому середовищі, одержуване від їжі задоволення зростає багаторазово. Відкривши для себе подібний досвід, ви можете з подивом виявити, що до рівня «достатньо» їжі стало йти значно менше. Свідомо насолоджуйтеся кожним шматочком. І якщо ви не насолодитеся їжею за рахунок якості і самого прийому їжі, підсвідомість зробить це за вас – за рахунок кількості.

7. Поважайте свої почуття без їжі

Шукайте способи заспокоїти, відволікти або заохотити себе без їжі. Тривога, самотність, нудьга, злість – емоції, які ми відчуваємо регулярно. У кожного почуття є свій спусковий гачок і свій спосіб задоволення. Їжа не вирішить проблему жодного з них. Вона може лише втішити або відвернути на короткостроковий період. Більше того, заїдання емоційного голоду тільки змусить себе почувати гірше в довгостроковій перспективі. Зрештою, вам все одно потрібно буде мати справу з джерелом емоцій. Та ще й з наслідками переїдання.

8. Поважайте своє тіло

Прийміть свою генетику. Ніхто не може влізти у взуття на 4 розміри менше – і так само марно очікувати того ж від розмірів тіла. Важко відмовитися від дієт, якщо ви нереалістичні або надмірно критичні до свого тіла. Потрібно навчитися любити і поважати себе, яку б цифру не показували ваги. Головне, щоб ця любов носила правильний характер – потрібно сподобатися собі, перестати комплексувати і подружитися з самим собою. Усвідомивши те, що ваше тіло є вашим надбанням, вам самим захочеться удосконалювати його.

9. Тренуйтеся – відчуйте різницю

Забудьте про армійські тренування. Просто будьте активними і відчуйте різницю. Звертайте увагу на рухи тіла, а не на те скільки калорій спалюють вправи. Якщо ви зосередитеся на ефекті після занять, відчуєте весь заряд енергії на собі особисто, ви зрозумієте різницю між тим, що для вас краще: полежати з ранку ще пару хвилин в ліжку, або встати і розім’ятися (або хоча б пройтися на ранковому повітрі).

10. Поважайте своє здоров’я – вибирайте розумне харчування

Беріть ті продукти, які піклуються про ваше здоров’я і смакові рецептори. Пам’ятайте, що не потрібно дотримуватися ідеальної дієти для того, щоб бути здоровим. Має значення тільки те, що ви їсте тривалий час. А до уваги потрібно брати не цифри на вагах, а прогрес – яким би він не був. Неважливо, наскільки повільно ви рухаєтеся, головне – не зупиняйтеся.

По матеріалам fit4brain.com

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *