Як худнути, просто перебудувавши час прийомів їжі?

Раніше пообідаєш – швидше схуднеш! Виявляється, швидкість схуднення залежить не тільки від калорійності денного раціону, але і від того, в який час ви зазвичай вживаєте їжу. Причому особливу увагу варто приділити часу обіду.

Справа в тому, що міжнародна група вчених, що проводила масштабні дослідження, пов’язані з темою боротьби з надмірною вагою і ожирінням, прийшла до висновку, що якщо ви хочете скоріше скинути вагу, вам варто обідати не пізніше 15.00. Друга умова полягає в тому, що основна частина поживних речовин повинна бути у першій половині дня, а все, що ви з’їсте після 15.00, повинно бути дуже легким.

Як же проходило дослідження? Для нього вчені відібрали 420 добровольців, які брали участь в 20-тижневій програмі схуднення в Іспанії. Їх розділили на дві групи, відмінність між якими полягала лише в часі, коли у них відбувався основний прийом їжі – одні щільно обідали до 15.00, інші – після 15.00. Всі інші фактори, зазвичай впливають на механізм схуднення (каллораж, час сну, фізичні навантаження …), були ідентичні.

Виявилося, що члени з групи, яка обідає рано, скидають вагу набагато швидше другої групи. При цьому калорійність сніданку не мала практично ніякого значення. Також виявилося, що у «пізніх їдців» знижена чутливість до інсуліну, яка є одним з факторів ризику виникнення цукрового діабету.

Провідний автор дослідження Франк Шир каже, що це перше масштабне проспективне дослідження, яке демонструє, що за розкладом споживання їжі можна передбачити ефективність зниження ваги.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *