Огляд: види епіляції

Можливо, волосся на різних частинах тіла дісталося нам від стародавніх предків, але протягом кількох століть жінки ведуть постійну боротьбу з ненависними зайвими волосками. За тисячоліття способи видалення волосся на тілі істотно змінилися, з’явилися сучасні пристосування і технології.

Існує три способи видалення небажаного волосся на тілі:

1. Гоління. Всім давно відома процедура зрізання волосся, недоліком якої є те, що через пару днів волоски починають знову відростати.

2. Епіляція. Процедура, при якій волоски видаляються разом з коренем. При регулярній епіляції постійно зменшується кількість волосяних цибулин, знижуючи кількість відростаючого волосся.

3. Депіляція. Видаляюється волосся без прямого впливу на волосяний фолікул.

Серед сучасних процедур із позбавлення від небажаного волосся найбільшою популярністю користується епіляція. В свою чергу існує кілька видів епіляції: лазерна, фотоепіляція, електроепіляція, воскова, цукрова і ензимна епіляція.

При лазерній епіляції піддається впливу фолікул волоска. Промінь лазера проникає в темну структуру волоса. Волосся видаляється, але з часом все ж знову відростає. Повторне відростання волосся є великим недоліком цього методу. Крім цього, в деяких випадках, бувають опіки, що ведуть до появи пігментних плям. Частіше плями виникають при видаленні світлих, сірих або рудих волосків.

При проведенні лазерної епіляції необхідно захищати очі від випромінювання. Великим недоліком цієї операції стала її болючість. Але якщо вибрати хороший салон лазерної епіляції, то всі негативні моменти будуть зведені нанівець.

При проведенні фотоепіляції пучком світла обробляється кожен волосок, а потім проводиться механічне вищипування. При фотоепіляції відбувається поглинання світла меланіном волосся, що створює тепловий ефект. Тепло викликає коагуляцію судин, які живлять волосяний фолікул. Волосяні фолікули поступово атрофуються, що і зупиняє ріст волосся. Основною перевагою фотоепіляції вважається збереження цілісності шкіри і поступове зменшення кількості небажаного волосся після закінчення курсу епіляції.

Як і більшість косметичних процедур, фотоепіляція має ряд протипоказань. Не рекомендується застосовувати цей метод при захворюваннях і пошкодженнях шкіри, при варикозній хворобі, при деяких стадіях цукрового діабету, при важких формах гіпертонії та ішемічної хвороби серця, при епілепсії і деяких інших захворюваннях. Фотоепіляція, втім, як і багато інші косметичних процедур, не рекомендуються вагітним жінкам.

Досить інноваційним методом видалення волосся стала ензимна епіляція. Фолікулярний апарат волосся гине під впливом препаратів, що містять ензими, такі як папаїн, трипсин, хемотрипсин. Процедура ензимної епіляції проводиться курсом, тому що препарати впливають поступово. Але розробники методу заявляють, що досягнутий результат залишається стійким на досить тривалий час.

Для підвищення ефективності впливу ензимів на оброблювані ділянки тіла накладають термобандажі і впливають інфрачервоним теплом. Курс ензимної епіляції завершують процедурою воскової депіляції. Цей момент є самим неприємним і болючим. Ферментний метод знайшов багато прихильників, особливо серед тих, хто боїться голок, які використовуються при інших способах епіляції.

Епіляція, при якій видалення волосся відбувається під впливом електричного струму, називається електроепіляцією. Струм до волосяної цибулини подається тонкою голкою, яка вводиться під шкіру на глибину розташування волосяного фолікула. Такий вплив руйнує росткову зону росту волосся.

Електроепіляція – це досить тривалий процес тому, що вплив проводиться на кожну з волосин окремо. Однак можна видаляти волосся будь-якої структури і кольору, в тому числі і сиве, на всіх ділянках поверхні тіла.

Існує велика кількість видів епіляції волосся. Вибираючи спосіб для себе, слід проконсультуватися з фахівцем – косметологом, а при наявності хронічних або гострих захворювань з лікарем-дерматологом. І не забувайте, що турботу про свою красу і здоров’я слід довіряти тільки професіоналам.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *