Як надійно захистити речі від молі?

З приходом теплих днів ми прибираємо на літнє зберігання шуби, шапки та інший зимовий одяг. Але тут приходить вона… Міль. Небажаний, але, на жаль, частий гість в опалювальних взимку будинках. Гусениці цих шкідників харчуються хутром, шерстю, пір’ям, щетиною, шкірою, палітурками книг, сушеним м’ясом і навіть висушеною зміїною отрутою. Не гидують вони і бавовняними і синтетичними тканинами, на яких залишилися сліди жиру, поту, частинки шкіри. На найбільшу небезпеку наражаються речі, прибрані на зберігання, особливо якщо вони перед цим були погано вичищені.

Як вберегтися від молі

То як же позбутися молі?

Відлякати. Можна застосовувати репеленти у вигляді таблеток, пластин, спреїв і т. п. На основі лавандового і коричного масла, ароматизаторів з їх запахом або парадихлорбензол. А ось відомий аж з 1887 р нафталін застосовувати не варто. За 130 років платтяна міль стала повністю стійкою до нього. Є дані, що запах нафталіну може навіть залучати її. Будьте уважні: речовини, що володіють різким сильним запахом, можуть викликати головний біль і алергічні реакції.

Механічно знищити. Яйця і гусениць молі з речей можна вичесати щіткою або вибити. “Зкатане” хутро і шерсть рекомендується розібрати руками і прочесати гребенем. Ретельно пилососьте килими, стіни і стелі, так як на них можуть бути кокони молі – гусениці часто обертаються в лялечку далеко від місць харчування.

Заморозити. Низькі плюсові температури уповільнюють розвиток молі, а негативні – викликають її загибель. Якщо взимку і ранньою весною є можливість, в ясні морозні дні приміщення провітрюють, а речі виносять на вулицю.

Прогріти заселені міллю речі до 60-70 ° C можна за допомогою звичайної праски. Це теж призведе до загибелі яєць і гусениць.

Отруїти. Засоби для знищення молі, як правило, виготовляють на основі синтетичних піретроїдів (альфаметрін, дельтаметрин, перметрин, циперметрин і т.п). Вони ефективні і відносно безпечні для людини.

mil (2)

Чи знаєте ви?

Ганятися по квартирі за літаючої міллю безглуздо! Ефект буде лише психологічним. Як правило, ми вбиваємо лише літаючих самців, що «втратили пильність» після зустрічі з самкою.

Зберігаємо речі правильно

Перш ніж прибрати на літо одяг, привабливий для молі, огляньте його, виперіть і висушіть, а при неможливості це зробити – вичистіть та протріть забруднені місця нашатирним спиртом. Вовняні речі слід скласти в поліетиленові або паперові пакети і запечатати. Хутряний одяг повинен вільно висіти в паперових або полотняних чохлах, його не можна тримати герметично закритим, оскільки без доступу повітря хутро втрачає свої властивості. Додатково в пакети і чохли помістіть будь-які відлякуючі кзамосби. Періодично оглядайте все, що укладено на зберігання.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *