Вітаміни і продукти для успішного розумового розвитку дитини
Які вітаміни давати дітям для розумового розвитку
В даний час шкільна програма не під силу навіть багатьом дорослим. Завдання, диктанти, читання, хореографія … Все це надає значне навантаження на мозок школярів. До того ж багато ще примудряються поєднувати необхідні уроки в школі з улюбленими заняттями після: танцями, курсами акторської майстерності або юних художників, а також спортом. Спробуй-но все засвоїти, та скрізь встигнути! Від втоми і перенапруги у вашого малюка можуть знизитися пам’ять і увага. Як йому допомогти? Які вітаміни давати дітям для розумового розвитку?
«Тіамін» допомагає малюкові стати більш допитливим, сприяє поліпшенню пам’яті. При нестачі цього елемента в організмі в надлишку утворюється сечова кислота, яка знижує ефективність роботи мозку. «Рибофлавін» теж з числа вітамінів B, вкрай корисний не лише майбутнім відмінникам, але і спортсменам, адже він наповнює організм енергією.
«Нікотинова кислота» (B3) зарядить школяра енергією і допоможе легко справлятися з великими обсягами інформації, а «пантотенат кальцію» надає позитивний ефект на довгострокову пам’ять.
«Фолієва кислота» не тільки збільшить швидкість запам’ятовування матеріалу, що викладається в школі, але і допоможе відрегулювати механізми гальмування і збудження центральної нервової системи.
Вітамінки групи «B» класично використовують невропатологи та інші медики для поліпшення пам’яті, а також роботи нервової системи і мозку, але які вітаміни слід давати дітям для розумового розвитку разом з ними?
Вітамін «C» є відмінним антиоксидантом. Популярні, так звані, «аскорбінки» дозволять легше переносити розумове напруження і фізичну втому, а також дозволить краще засвоїти вітамінки групи «B».
Вітамін «D» збільшує еластичність судин, кров за якими буде краще «бігати», а значить, і швидше підводити необхідну кількість кисню всім органам тіла, в тому числі і до мозку.
Переймаючись питанням, які вітаміни давати дітям для розумового розвитку, не слід забувати і про вітаміни «E», недолік в якому часто відчуває дитячий організм. Він благотворно впливає на загальне самопочуття людини, а при його нестачі не тільки погіршується пам’ять, але і з’являється неуважність, зайва метушливість.
Не слід забувати і про корисні мінерали. Йод, залізо, селен, цинк, омега-3 і жирні кислоти допомагають клітинам мозку працювати краще, а тілу виводити токсини з організму, підвищують імунітет.
Вибираючи мультивітамінний комплекс, зверніть увагу на наявність в ньому потрібних саме вашому малюкові вітамінок. Важливо також дотримуватися режиму прийому – до або після їди, n-кількість разів в день. Регулярність в даному випадку – запорука успіху. Тому, якщо ви хочете, щоб ефект наступив і досить скоро, слід простежити за тим, щоб ваш юний школяр вчасно пив необхідні «збагачені» корисними речовинами пігулки. Для цього перед тим, як вручити їх своєму чаду, варто пояснити, що це і для чого це потрібно.
Продукти для поліпшення розумової діяльності дітей
Для будь-якої сім’ї виховання дитини є нелегкою працею. Не думайте, що купивши своєму малюкові вітамінний комплекс, ви відразу вирішили цим всі проблеми. Це не так. Відмахнутися від такої важливої теми, як мозкова діяльність вашої дитини, однією лише упаковкою вітамінок не вдасться. Необхідно включити в його раціон продукти для поліпшення розумової діяльності дітей.
Наприклад, гречана або вівсяна каша на сніданок, риба на обід і яйця на вечерю містять достатню кількість корисних речовин, здатних допомогти малюкові справлятися зі шкільними навантаженнями.
Вони також міститься в горіхах, які рекомендується давати дітям з собою в школу для легких перекусів, так як вони не тільки допоможуть засвоїти більше інформації, але і зарядитися енергією.
Овочі також є продуктами для покращення розумової діяльності дітей. Помідори, цибуля-порей, капуста і, безсумнівно, брокколі обов’язково повинні бути на вашому столі круглий рік, так як вони добре впливають на роботу нервових клітин.
Не забувайте, про фрукти! Абрикоси допоможуть впоратися із зайвою збудливістю нервової системи, а неквапливим хлопцям допоможуть стати спритнішим. До регулярного вживання рекомендують червоні яблука і банани.
Продуктами для поліпшення розумової діяльності є і ягоди: чорна смородина, лохина і виноград допомагають рухливості розуму.
Крім того, тунець, рослинна олія і петрушка, а також мед теж вкрай корисні й необхідні організму дитини. А йод, селен і цинк містяться в морепродуктах і саме ці продукти дозволяють формуватися новим клітинам мозку.
Складаючи раціон малюка, пам’ятайте, що меню має бути різноманітним і в той же час збалансованим. Радимо оформляти страви помітно і яскраво: у формі веселих смайликів, схематичних будівель, машинок і різноманітних фігур. Це підвищить не тільки настрій перед навчанням у вашого чада, але і апетит.