Вагітність в двох словах

В емоційному плані – вагітність можна порівняти з американськими гірками. Для багатьох жінок це, однозначно, велика подія. Вона приносить нові фізичні і емоційні переживання, до яких треба бути готовим.

Отже, насамперед – здоровий спосіб життя. Вагітність ─ це не хвороба! І добре підібрані фізичні навантаження не тільки не зашкодять, а й допоможуть підтримувати здорову вагу до і після пологів. Це може бути йога, плавання, ходьба, або ж легка аеробіка. Харчування має бути повноцінним і правильно збалансованим.

Кількість і якість продуктів має задовольняти фізіологічні потреби як самої вагітної так і розвиток дитини, адже всі необхідні “будівельні” матеріали – білки, жири, вуглеводи, вітаміни дитина отримує від матері. І не треба забувати про воду – джерело фтору, який потрібний для формування гарних зубків у малюка. Слід обмежити, а в ідеалі, виключити з раціону продукти, що містять кофеїн – каву, чай, ну і, звичайно, ніякого алкоголю та тютюну.

А тепер про те, що принесе тобі задоволення: волосся ще ніколи не було таким густим і гарним, нігті міцними, а шкіра гладенькою, чистою і ніжною.

Емоції

Перш за все, зміна настрою під час вагітності є абсолютно нормальним явищем. Вагітні жінки переживають цілу низку настроїв. Напади щастя чи смутку (з будь-якої причини) стаються щодень. За ці емоційні злети і падіння відповідає зріст рівня гормонів, а конкретніше: адреналіну (може викликати відчуття нервозності), ендорфіну (гормон щастя), естрогену та допоміну (відомих своєю збуджуючою властивістю).

Період вагітності – це не боротьба з переживаннями і страхами, а створення навколо себе позитивної емоційної атмосфери. Менше слухайте всілякі “страшилки” про ускладнення при вагітності і пологах. Більше спілкуйтеся з оптимістами. Робіть те, що приносить вам задоволення. Допомагайте малюку розвиватись ще в лоні.

Наукове пояснення: більше ста років назад, вчені морфологи звернули увагу на той факт, що в мозку новонародженого є певний відсоток атрофованих нейронів. Тоді ж, була висунута гіпотеза, що ці нейрони атрофовані внаслідок їх незатребуваності в період внутрішньоутробного розвитку плоду. З іншого боку, існувала наукова інформація про те, що число нервових клітин головного мозку, в значній мірі, визначає рівень інтелектуального розвитку і психічної зрілості дитини. Наша порада: щодня слухайте гарну музику (бажано класику, наприклад Моцарта, Бетховена, Шуберта). Коли малюк появиться на світ – ви легко зможете заспокоювати його цією ж музикою.

Фолієва кислота – профілактика аномалій розвитку дитини. Фолієва кислота необхідна для розвитку нервової системи дитини, особливо у перші тижні вагітності. В організмі ця речовина не накопичується, а потреба в ній під час вагітності зростає в кілька разів. Нестача фолієвої кислоти на початку вагітності може спричинити відхилення у малюка, тому дуже важливо приймати полівітаміни ще до вагітності. Багаті на фолієву кислоту свіжа зелень, овочі, злаки, горіхи, житній хліб, шпинат. Овочі потрібно їсти сирими або готувати страви з них на пару.

Ще про гормони

Між 6-12 тижнем вагітності, ваше тіло починає виробляти багато гормонів, які в подальшому допомагають дитині рости. Ці гормони можуть викликати нудоту, особливо, вранці. Це всім відомий токсикоз. Найчастіше він буває на ранніх термінах вагітності і триває не більше трьох місяців. Повністю позбутися токсикозу неможливо, але є декілька порад, які покращать самопочуття.

Снідайте, не встаючи з ліжка. Протягом дня намагайтеся їсти часто і маленькими порціями. Завжди тримайте під рукою пляшку соку або мінеральної негазованої води. Якщо нудота не проходить, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Підготовка до грудного годування

Грудне годування – це мистецтво, якому треба вчитися і на це потрібен час. Тому слід відвідувати до-пологові класи, де розкажуть, що і як.

Підготовка сім’ї

Емоційний зв’язок між майбутніми батьками має важливе значення. Слід пам’ятати, що тато може почувати себе дещо відсторонено, адже він не може відчути те, що відчуває мама. Якщо в сім’ї вже є діти, то краще їх підготувати заздалегідь, що і як ви будете говорити залежить від їхнього віку. Більше проводьте часу разом, спілкуйтеся, обговорюйте своє майбутнє, адже воно скоро зміниться для всіх вас.
Здоров’я дитини, а саме її імунна та нервова система, її психічний та емоційний стан – це ви в період вагітності. Те що відчуваєте ви – впливає в подальшому на малюка. Тому, майбутня мама повинна жити всі 9 місяців в любові, красі, щасті, турботі про малюка. Адже головна емоція, яка абсолютно необхідна майбутній дитині для її успішного розвитку – це любов мами! Насолоджуйтесь цим станом!

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *