Деякі правила сучасного етикету

У сучасному світі не знати правил етикету – значить плювати проти вітру, виставивши себе при цьому в незручному становищі. На жаль, багато хто сприймає дотримання певних норм і правил спілкування як щось ганебне, вважаючи це ознакою високочолих естетів, які зовсім далекі від реального життя. Однак ці люди забувають про те, що груба і нетактовна поведінка може викликати таку ж реакцію у відповідь.

Насправді основи етикету досить прості. Це культура мови, елементарна ввічливість, охайний зовнішній вигляд і вміння керувати своїми емоціями. І те й інше стосується як чоловіків, так і жінок.

Представляємо вам підбірку актуальних на сьогоднішній день правил етикету, які повинен знати кожен хто поавжає себе та інших.

 – Якщо ви вимовляєте фразу: «Я вас запрошую», – це значить, ви платите. Інше формулювання: «А давайте сходимо в ресторан», – в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.

 – Ніколи не приходьте в гості без дзвінка. Якщо вас провідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігудях. Одна британська леді говорила, що при появі непроханих гостей вона завжди одягає туфлі, капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємна, вона скаже: «Ах, як вдало, я щойно прийшла!». Якщо неприємна: «Ах, яка шкода, я повинна йти».

– Не кладіть смартфон на стіл в громадських місцях. Роблячи таким чином, ви показуєте, наскільки важливу роль у вашому житті відіграє пристрій зв’язку і наскільки сильно вам нецікава розмова, що проводиться поруч. У будь-яку хвилину ви готові залишити марні розмови і зайвий раз перевірити стрічку в Instagram, відповісти на важливий дзвінок або відволіктися, щоб дізнатися, які п’ятнадцять нових рівнів вийшли до Angry Birds.

– Не варто запрошувати дівчину на побачення і спілкуватися з нею через смс-повідомлення.

– Чоловік ніколи не носить жіночу сумку. І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.

– Якщо ви йдете з ким-небудь, і ваш супутник привітався з незнайомою вам людиною, слід привітатися і вам.

– Багато хто вважає, що суші можна їсти тільки паличками. Однак це не зовсім правильно. Чоловікам, на відміну від жінок, суші можна їсти і руками.

– Взуття завжди повинне бути чистим.

– Не ведіть по телефону порожньої балаканини. Якщо ви потребуєте душевної бесіди, краще зустрітися з співбесідником віч-на-віч.

– Якщо вас образили, не слід відповідати аналогічною грубістю, і, тим більше, підвищувати голос на образника. Не опускайтеся до його рівня. Посміхніться і ввічливо ідіть від невихованого співрозмовника.

– По вулиці чоловік, повинен йти зліва від жінки. Праворуч можуть йти тільки військовослужбовці, які повинні бути готові віддати честь.

– Водії повинні пам’ятати про те, що холоднокровно крити перехожих брудом – кричуще безкультур’я.

– Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.

– Дев’ять речей слід тримати в таємниці: вік, багатство, щілину в будинку, молитву, склад ліків, любовний зв’язок, подарунок, повагу і безчестя.

– Прийшовши в кіно, театр, на концерт йти до своїх місць слід тільки обличчям до сидячих. Першим проходить чоловік.

– Чоловік входить в ресторан завжди першим, головна причина – за цією ознакою метрдотель має право зробити висновки про те, хто є ініціатором приходу в заклад, і хто буде платити. У разі приходу великої компанії – входить першим і платить той, від кого виходило запрошення в ресторан. Але якщо біля входу відвідувачів зустрічає швейцар, то чоловік зобов’язаний пропустити перший жінку. Після чого кавалер знаходить вільні місця.

– Ніколи не слід торкатися до жінки без її бажання, брати її за руку, доторкатися до неї під час розмови, штовхати її або брати за руку вище ліктя, крім випадків, коли ви допомагаєте їй увійти в транспорт або вийти з нього, а також перейти вулицю .

– Якщо вас хто-небудь неввічливо кличе (наприклад: «Гей, ти!»), Не варто відгукуватися на цей оклик. Проте не потрібно читати нотацій, виховувати інших під час короткої зустрічі. Краще дати урок етикету власним прикладом.

– Золоте правило при використанні парфумів – помірність. Якщо до вечора ви відчуваєте запах своїх парфумів, знайте, що всі інші вже задихнулися.

– Вихований чоловік ніколи не дозволить собі не проявити належної поваги до жінки.

– У присутності жінки чоловіки курять тільки з її дозволу.

– Хто б ви не були – директор, академік, літня жінка або школяр, – входячи в приміщення, вітайтеся першим.

– Дотримуйтесь таємниці листування. Батьки не повинні читати листів, призначених їх дітям. Подружжю слід так само вчиняти і по відношенню один до одного. Той, хто нишпорить по кишенях близьких у пошуках записок або листів, чинить вкрай некрасиво.

– Не прагніть встигнути за модою. Краще виглядати не модно, але добре, ніж модно і погано.

– Якщо після вибачення ви прощені – не варто ще раз повертатися до образливого питання і просити прощення повторно, просто не повторюйте подібних помилок.

– Занадто голосно сміятися, шумно спілкуватися, пильно розглядати людей – образливо.

– Не забувайте дякувати близьким людям, родичам і друзям. Їх добрі вчинки і готовність запропонувати свою допомогу не обов’язок, а вираження почуттів, гідне подяки.

– І наостанок наведемо слова слова легендарного американського актора Джека Ніколсона:

Я дуже трепетно ставлюся до правил хорошого тону. Як передати тарілку. Не кричати з однієї кімнати в іншу. Чи не розчиняти зачинені двері без стуку. Пропускати вперед даму. Мета всіх цих незліченних простих правил – зробити життя кращим. Ми не можемо жити в стані хронічної війни з батьками – це нерозумно. Я ретельно стежу за своїми манерами. Це не яка-небудь абстракція. Це всім зрозуміла мова взаємної поваги.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *