Правила відвідування басейну

Плавання в басейні – прекрасний засіб підтримки здоров’я і стрункості. Займаючись 2-3 рази на тиждень, можна не тільки зміцнити і привести в нормальний тонус м’язи, але і скинути кілька зайвих кілограмів.

Для того, щоб водні процедури принесли максимум користі і море задоволення, необхідно дотримуватися правил відвідування басейну. Причому дотримання правил в басейні обов’язкове для всіх його відвідувачів незалежно від статевої та вікової приналежності. Як правило, перше, що потрібно для бажаючих відвідувати басейн – медична довідка. Її можна отримати як в муніципальній поліклініці або в будь-якому медичному центрі, так і безпосередньо у лікаря, який є в штаті багатьох басейнів. Для відвідування басейну знадобиться певне екіпірування:

  • купальник для жінок (краще суцільний) або плавки для чоловіків;
  • шапочка для плавання;
  • змінне взуття (сланці, спеціальні тапки для басейну);
  • окуляри для плавання.

Для особливо чутливих плавців існують спеціальні аксесуари: беруші (щоб вода не потрапляла всередину вуха) і затиск для носа.

Перед плаванням, а також після закінчення занять обов’язково треба відвідати душову, для чого знадобляться мило, шампунь і рушник. Рушників бажано мати два: великий банний для тіла і маленький для ніг. Небажано перед басейном користуватися парфумами: тут дія ваших ароматів підсилюється, а смаки у всіх різні. Щоб плавання було комфортним не тільки для вас, але і для оточуючих, необхідно дотримуватися правил поведінки в басейні.

  1.  Якщо в абонементі не вказано номер доріжки, слід пам’ятати, що центральні доріжки займають більш швидкісні плавці, а новачкам або “тихоходам” краще влаштуватися на крайніх смугах.
  2.  У басейні, як і на дорогах, діє правило правостороннього руху, тобто плисти треба по правій стороні і намагатися без потреби не випливати на «зустрічну» або середину, щоб не заважати іншим «учасникам руху» .
  3.  Пам’ятайте, що в басейн ви прийшли плавати, а не «топтатися» біля бортиків з подружками або висіти на розділових стрічках, обговорюючи останні новини і заважаючи іншим плавцям.4.

Якщо Вам необхідно кілька хвилин перепочити, займіть правий куточок доріжки, щоб не заважати розгортатися іншим.

Правилами безпеки в басейні заборонено стрибати з тумбочок. Фонтан бризок, піднятий Вами, навряд чи викличе захоплення у оточуючих. Крім того, є небезпека, що Ви можете «приземлитися» на чиюсь голову. Спускатися в басейн треба по драбинці, а тумбочка призначена для спортивних стартів.

Залишаючи доріжку після занять і перетинаючи басейн поперек, треба пірнати під розділовими поплавками, а не перелазити через них зверху.

Для того, щоб візит в басейн залишив тільки позитивні емоції у вас і ваших сусідів по запливу, дотримуйтесь цих нехитрих правил «водного» етикету.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *