Весняне прибирання: як освіжити дім

Весняне прибирання необхідне будинку так само, як живій рослині – повітря. Ми звикли думати, що прибирання – це позбавлення від пилу і безладу. Але ж можна подивитися на це під іншим кутом. Уявіть, що з кожним рухом ви позбавляєте будинок від негативних емоцій, образ і роздратування, які накопичилися в ньому за зиму. З цієї точки зору кожне ваше зусилля набуває ще й символічного відтінку. А прибирання в цілому стає святом оновлення.

Правильний настрій – половина успіху

Прибирання вимагає зібраності: якщо належний настрій відсутній, наведення порядку затягнеться на цілий день і буде супроводжуватися безперервними вольовими зусиллями. Після такого прибирання зазвичай не вистачає сил навіть на те, щоб радіти чистоті. Набагато більш приємним і ефективним є підхід, коли ви говорите собі: «Через кілька годин мій будинок буде сяяти чистотою! І це буде моя заслуга!». Після такого легкого самонавіювання увімкніть ритмічну музику – вона буде вам допомагати в підтримці бойового духу.

Перш за все, зніміть і виперіть штори. Весна – саме час змінити важкі зимові гардини на літні фіранки. Враховуйте, що колір штор здатний робити вплив на загальну атмосферу будинку і створювати настрій. Якщо вікна виходять на північну сторону, повісьте штори яскравих, теплих, життєрадісних відтінків: жовті, оранжеві, з відтінками червоного. Якщо вікна виходять на південь, більше підійдуть прохолодні кольори: блакитний, колір морської хвилі.

Перш ніж ви повісите нові штори, вимийте як слід скло за допомогою серветки з мікрофібри для скла та дзеркал Фрекен БОК. Позбавте від накопиченого за зиму пилу рами і підвіконня. Один, дуже важливий етап прибирання на цьому завершено – Ви відкрили свому будинку доступ до сонячного світла і тепла. Ну і сміття винести теж треба.

До речі не забудбте мешки мусорные купить, хтось вже робив покупки на цьому сайті? Можете відписатись в коментарях до цієї статті.

На кожному етапі прибирання не забувайте про те, що руки треба захищати: від мікробів, вологи, забруднень. Користуйтеся рукавичками – нехай про вашу сумлінність в ролі господині свідчить чистота в будинку, а не пошкоджений манікюр.

Робіть прибирання ретельно

Весняне прибирання має особливе значення, тому на неї не потрібно економити зусилля. Робіть все дуже ретельно і сумлінно. Вивантажите з шафок одяг, книги, коробки – весь вміст. Внутрішню поверхню шаф витріть серветкою з мікрофібри, потримайте дверцята відкритими 15 хвилин. Поки шафи будуть сохнути, переберіть речі. Зимовий одяг складіть окремо, пізніше його виперіть. Літні речі, навпаки, покладіть ближче. Один погляд на яскраве літнє плаття здатний підняти настрій в дощовий день і нагадати, що літо зовсім скоро.

Якщо у вашому серванті стоїть посуд, освіжіть його, і він засяє, як новий. У цьому Вам допоможе серветка з мікрофібри для скла та дзеркал.

Обов’язково обмахніть вологою серветкою стіни, особливо в куточках. Зверніть пильну увагу на плінтуси – до них рідко доходять руки під час прибирання, і вони перетворюються в накопичувач пилу. Взагалі під час весняного прибирання зосередьте трохи більше зусиль у тих зонах, на які не завжди знаходиться час під час звичайної прибирання. Наприклад, поверхня антресолей, ділянку підлоги під ванною або раковиною на кухні. Нехай від вашого критичного погляду не вислизне жодна дрібниця.

Коли будете повертати речі назад у шафу, розкладіть в куточках маленькі шматочки вати, змочені в аромамаслах: троянди, лаванди. Продовжити ароматерапію можна буде по завершенню прибирання. Для цього запаліть лампу з аромооліями і наповніть будинок запахами квітів і трав.

Створити весняний настрій

Найбільш трудомісткі ділянки – це зазвичай кухня і ванна. На світлому кахлі видно найменші забруднення – ретельно позбавтеся від них. У цьому вам допоможуть серветки целюлозні. Перш ніж приводити в порядок ванну, включіть гарячу воду і закрийте двері. Вимивши раковину і кахель на кухні, ви приступите до прибирання ванної і відчуєте, що після впливу вологи впоратися з забрудненнями набагато легше.

Приступаючи до миття підлоги, можете підкріпити себе думкою, що зовсім скоро Ви перейдете від гігієнічної частини прибирання до роботи виключно творчою. Але перед цим необхідно ще витерти пил з меблів. Для цього скористайтесь серветкою з мікрофібри для меблів і техніки – ефект буде більш стійким.

А тепер уважно огляньте кожне приміщення і подумайте: як можна зробити будинок ще більш весняним? Можливо, важкі керамічні вази можна замінити на прозорі скляні? Замість букетів з сухоцвіту поставити у вази живі весняні? Ще краще – купіть кілька живих квітів у горщиках. А якщо квіти у вас вже є – їм теж не завадить турбота і оновлення. Невеликі рослини можна акуратно промити під проточною водою і дати їм висохнути. Листя великих рослин протріть вологою серветкою.

Після прибирання обов’язково побалуйте себе чим-небудь приємним – Ви це заслужили! Нехай це буде дуже смачний десерт в улюбленому кафе або масаж, зроблений руками коханого чоловіка. З оновлення будинку починається новий сезон: тепла, любові і позитивних вражень.

Мітки:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *