Дитина хоче домашню тварину, чи варто погоджуватися?
Рано чи пізно наші дітки починають випрошувати купити їм вихованця. Хтось мріє про маленького хом’ячка або пташку, а хтось – про великого собаку. Деякі батьки абсолютно спокійно ставляться до даного прохання, а більшість відчуває хвилювання, на предмет того, як їх чадо буде справлятися з тією ж собакою, і які небезпеки можуть бути. Але давайте в першу чергу розглянемо всі плюси того, що дитина хоче домашню тварину.
Поява чотириногого друга у вашого чада почне виводити його на новий рівень розвитку і становлення особистості. В першу чергу, він почне вчитися відповідальності, адже з’явиться той, за кого доведеться відповідати, доглядати і дбати. Звичайно, якщо малюк ще маленький, то все коло турбот йому ніяк не осилити, але можна щоб він з вашою допомогою, наприклад, насипав корм, а з віком потихеньку розширюйте коло обов’язків.
Бажання дитини завести домашнього вихованця – це дуже позитивний крок з психологічної точки зору. Адже фахівці стверджують, що дітки, у яких є проблеми зі спілкуванням, або надмірна замкнутість в собі, стають більш відкритими і легше йдуть на контакт. Аналогічно відбувається з тими, хто надто переймається особистою персоною, у кого простежується така риса, як егоїзм, з появою улюбленця, такі дітки стають більш уважними до оточуючих.
Є ще один факт, який втішить батьків – дітки, які виросли з улюбленою тваринкою не тільки добріші, відкритіші і веселіші, але також менш схильні до алергії і деяких захворювань, адже імунітет сильніший. Крім того, неврологи стверджують, що діткам з порушеннями мови дуже корисно купити папугу, адже в процесі навчання мови пташки, малюк сам розробляє свій мовний апарат. Дослідження показали, що дана методика з папугою допомагає в більшості випадках вирішити проблеми і дефекти мови, навіть такі як заїкання, а також сприяє лікуванню неврозів, депресій. Тому, коли дитина просить домашню тваринку, зважте і проаналізуйте всі позитивні моменти.
Чи потрібні дітям домашні тварини: страхи батьків
Незважаючи на багато позитивних аспектів появи тварини в будинку, батьки все ж багато чого побоюються. Наприклад, травм свого чада, саден, подряпин, нещасного випадку з твариною і т.д. Але головним чинником, який змушує задуматися над тим, а чи потрібні дітям домашні тварини – це хвороби, інфекції, якими може заразитися малюк. Саме цього так бояться багато мам, і це зупиняє їх від покупки вихованця.
І щоб хоч трохи розвіяти дані страхи, варто відзначити, що ризики заражень токсоплазмозом, сальмонелою або гельмінтами, досить низька, якщо розумно підійти до організації спілкування і контакту малюка з домашнім вихованцем. Ну і, звичайно багато чого буде залежати від догляду за ним, своєчасного відвідування ветеринарних клінік для вакцинації і тому подібного.
Але все ж, давайте докладніше розглянемо ризики, пов’язані з тваринами і дітьми в будинку.
Однією з найстрашніших інфекцій, якими лякають маму, ще будучи вагітною – токсоплазмоз. На дану інфекцію перевіряють всіх майбутніх мам без винятку, адже токсоплазмоз вкрай негативно впливає на розвиток плода. В цілому дана інфекція не страшна для людини, вона становить серйозний ризик тільки для вагітних, а саме плода. Переносниками токсоплазмозу є кішки, але частіше люди заражаються, з’ївши м’ясо, яке не пройшло належну термічну обробку.
Наступний страх – глисти. Тут варто відразу розвіяти міф: глисти кішок і собак не здатні вижити в людському організмі. Навіть якщо личинки глистів і потраплять в дитячий організм, то імунна система не дасть пройти їм весь цикл розвитку і ті загинуть. Єдиною реакцією дитячого організму буде підвищена температура, також можливі кашель і шкірні висипання, але дані симптоми проходять досить швидко.
А ось дійсно небезпечними є такі захворювання як фелінз (передається через подряпину кішки), лептоспіроз (носій собака), сальмонельоз (черепаха). До речі, розмірковуючи на тему чи потрібно купувати тварина дітям, саме над питанням з черепахою варто як слід подумати. Адже наявність сальмонел в її мікрофлорі є абсолютно звичайним і навіть нормою. Так що кого і треба боятися так це черепаху!
Але від будь-яких хвороб можна вберегти, як свою тваринку, так і рідних. Головне – дотримуватися чистоти і правила поведінки. Малюк повинен знати, що кожен раз після гри з собакою, він зобов’язаний відразу мити руки. Крім того, у вихованця повинно бути своє місце для сну і відпочинку, а не ліжко кого-небудь з членів сім’ї. Не забувайте вчасно відвідувати ветеринарного лікаря, робити щеплення, профілактичні огляди, в домашньому догляді не забувайте стригти нігті своїм чотириногим друзям, вичісувати і час від часу їх купати. Особливу увагу потрібно приділяти і вологого прибирання в будинку. Такі запобіжні заходи вбережуть всю вашу сім’ю від малоприємних сюрпризів в майбутньому.
Любите свою кішку? Поласуйте її смачненьким – royal canin для кішок зробить Вашу улюбленицю щасливою!